طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو، روشی است که در آن باید طراحی سایت به گونه ای باشد که سایت بدون هیچ مشکلی چه از لحاظ رزولوشن و چه پلتفرم و یا مواردی دیگر به نمایش درآید. برای رسیدن به چنین طراحی ای به آمیزه ای از گرید،قالب ها و تصاویر انعطاف پذیر و همچنین استفاده هوشمندانه از کوئری های مدیا CSS نیاز داریم.

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحي وب سايت ريسپانسيو به زبان بسيار ساده به اين معني است که وب سايت به گونه اي طراحي شود که انعطاف پذيري بالايي داشته باشد و بتواند با انواع دستگاه هاي مختلف اعم از تلفن هاي همراه هوشمند , تبلت ها و ...که جهت مشاهده وب سايت مورد استفاده قرار مي گيرند از لحاظ اندازه هم خواني داشته باشد. طراحي وب سايت ريسپانسيو يا واکنش گرا تکنولوژي جديدي است که وب سايت را براي مشاهده در دستگاه هاي مختلف به صورت متعارف سازگار و هماهنگ مي نمايد. سايت واکنش گرا نسبت به تغيير دستگاه واکنش نشان مي دهد و خود را با ابعاد دستگاه هماهنگ مي کند به اين صورت که وب سايت با هر نوع دستگاهي که بازديد شود بايد تمامي فونت ها , لينک ها , سايز صفحات , سايز متن ها و .. بدون تغيير سر جاي خود باشند و براي مشاهده بهتر نيازي نباشد که دائم از زوم استفاده شود.

اگر سايتي داريد که ريسپانسيو نيست و يا اگر تصميم داريد که وب سايتي براي خود داشته باشيد توصيه مي کنيم که حتما آن را به صورت ريسپانسيو طراحي نماييد.
مزاياي طراحي وب سايت ريسپانسيو

از مهم ترين مزاياي وب سايت ريسپانسيو کمک به بهبود سايت و سئو سايت است. که اين کار را با پيشگيري از محتواي تکراري انجام مي دهد.اگر وب سايت شما ريسپانسيو نباشد شما مجبور هستيد که دو نسخه از سايت خود تهيه نماييد يکي براي رايانه هاي معمولي و يک نسخه براي گوشي هاي تلفن همراه دو سايت که هر دو در واقع يکي هستند و کليه مطالب و اطلاعات شان نيز يکي است.
روبات گوگل پس از ايندکس کردن نسخه ابتدايي به سراغ نسخه موبايل مي رود و مطالب نسخه دوم را به عنوان تکراري مي شناسد اين کار باعث مي شود که رنکينگ سايت شما به شدت پايين بيايد.در صورتي که با داشتن يک وب سايت ريسپانسيو مي توانيد کليه مطالب و اطلاعات خود را در همين يک وب سايت قرار دهيد و نيازي به يک وب سايت جداگانه براي موبايل نيستيد با اين کار از درج محتواي تکراري پيشگيري مي کنيد و اين خود به سئو سايت شما بسيار کمک خواهد کرد.

افزايش ترافيک سايت:
طراحي وب سايت ريسپانسيو اين امکان را به کاربران اينترنت مي دهد که با هر وسيله و ابزاري که به وب گردي مشغول مي شوند بتوانند وب سايت شما را به شکل اصلي آن مشاهده نمايند.
امروزه کاربران اينترنتي بسياري براي وب گردي و گردش در دنياي مجازي از گوشي هاي تلفن همراه هوشمند , تبلت ها و ساير وسايل استفاده مي کنند. بنابراين مدير يک وب سايت در هنگام طراحي سايت خود بايد به فکر اين گونه کاربران نيز باشد و سايت خود را طوري طراحي کند که بتواند اين گونه کاربران و مشتريان را نيز راضي نگه دارد زيرا اگر سايت ريسپانسيو نباشد بازديدکنندگان زيادي و بالطبع مشتريان زيادي را از دست خواهد داد.

طراحي وب سايت ريسپانسيو شما را از داشتن نسخه هاي متعدد از وب سايت خود بي نياز مي کند. راه‌اندازي نسخه موبايل جداگانه براي سايت شما ، هزينه‌هاي توسعه و نگهداري وبسايت را نيز افزايش مي دهد. سايت واکنش گرا يا تمامي دستگاه هاي موجود در بازار را پشتيباني مي کند سايت شما در تمامي دستگاه ها اعم از لپ تاپ , کامپيوتر هاي شخصي , تلفن هاي همراه هوشمند, تبلت ها و يا حتي دستگاه هايي که هنوز وارد بازار نشده اند با يک آدرس يا (URL) مشاهده مي شوند.

اگر شرکت شما براي تجارت و جلوگيري از ضرر و زيان، به وب سايت وابسته است، پيشنهاد ما به شما اين است که براي خود يک وب سايت واکنش گرا تهيه کنيد تا شاهد رشد و پيشرفت تجارت خود در بازاريابي اينترنتي و برندینگ اینترنتی می باشد.