هوش مصنوعی

آموزش ساخت اکانت تردز Threads

آموزش ساخت اکانت Threads

در این مطلب از وب سایت مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم به آموزش ساخت اکانت Threads و آموزش کامل اپلیکیشن اینستاگرام تردز Instagram Threads خواهیم پرداخت. حدود یک سال پیش شرکت متا یا همان فیسبوک برنامه تردز را به مجموعه اپلیکیشن‌های خود اضافه کرد. این برنامه بیشتر جنبه پیام رسانی دارد. به گفته سازندگان آن، هدف از ساخت برنامه threads ایجاد فضای بهینه برای ارتباط بیشتر کاربران اینستاگرام با دوستان نزدیکشان است. تا انتهای این مطلب از وب سایت مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با ما همراه باشید تا متوجه شوید برنامه threads چیست و نحوه ی کار با آن چگونه است؟

برنامه تردز جایگزین توییتر است و برای هر دو سیستم عامل اندروید و ios قابل دسترس است. بدین ترتیب کاربران اینستاگرامی می‌توانند با دانلود و نصب این برنامه به راحتی از آن استفاده کنند. استفاده از برنامه threads from instagram به دلیل رابط کاربری ساده‌ای که دارد بسیار آسان می‌باشد.

برنامه threads چیست؟

بسیاری از افراد اپلیکیشن threads from instagram را قابلیت جدیدی برای اینستاگرام می‌دانند. در صورتی که تردز یک برنامه پیام رسان اختصاصی و مستقل است که برای دسترسی به آن باید آن را دانلود کنید و به عنوان یک اپلیکیشن جدا بر روی گوشی نصب کنید.

دانلود THREADS برای گوشی آیفون

دانلود THREADS برای گوشی اندروید

با وجود جدا بودن دو برنامه نردز و اینستاگرام از یکدیگر، این برنامه به اکانت اینستاگرام هر کاربر متصل است. این قابلیت باعث می‌شود تا پیام‌های دایرکت شما در اینستاگرام بر روی برنامه تردز نیز نمایش داده شود. در واقع علت لینک این برنامه به برنامه اینستاگرام، ایجاد تعامل بهتر و آسانتر در بین کاربران است. برای استفاده از برنامه threads  instagram  نیازی به ساخت اکانت ندارید و تنها کافیست از طریق پیج اینستاگرامی خود به این اپلیکیشن Login شوید.

نه تنها شما از اکانت اینستاگرام خود در Threads استفاده می‌کنید، بلکه می‌توانید به اکانت‌هایی که در اینستاگرام دنبال کرده‌اید یا شما را دنبال می‌کنند در این اپ دسترسی داشته باشید. در واقع همان لیست Follower و Following را اینجا نیز خواهید داشت. بنابراین نیازی نیست دوستان خود را مجددا دنبال کنید. اگر دوست دارید این گزینه برای شما وصل باشد باید گزینه اتصال به اینستاگرام را انتخاب کنید.

کاربرد برنامه threads  instagram چیست؟

کاربرد اصلی و منحصر بفرد برنامه Threads گذاشتن استوری‌ها 6 تا 24 ساعته است. بعد از نصب این برنامه می‌توانید انتخاب کنید که استاتوس شما برای مخاطبان نمایش داده شود یا خیر.

آموزش ساخت اکانت Threads

برای استفاده از این اپلیکیشن کافیست در ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید و پس از نصب مراحل زیر را انجام دهید:

  1. بعد از نصب برنامه زمانی که وارد برنامه تردز می‌شوید به شما پیشنهاد می‌دهد که در صورت تمایل به اینستاگرام خود متصل شوید. با انتخاب اکانت پیشنهادی نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نخواهید داشت. اما اگر تمایلی به متصل شدن به اکانت اینستاگرام ندارید می‌توانید گزینه Switch Accounts را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Switch Accounts لازم است تا نام کاربری و رمز عبور خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید.
  2. پس از ورود به اکانت با صفحه‌ای روبرو خواهید شد که از شما می‌خواهد تا انتخاب کنید نوتیفکشن پیام‌های دایراکت به اینستاگرام برود یا به برنامه Threads ؟ در این مرحله اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه Done را لمس کنید.
  3. بعد از ورود به اپلیکیشن، با صفحه‌ای روبرو خواهید شد که در بالای صفحه سه آیکون وجود دارد. آیکون چرخ دنده مربوط به تنظیمات و آیکون پروفایل مربوط به گذاشتن استوری و آیکون دوربین برای ارسال تصویر به مخاطبان است.

نحوه ساخت استوری در برنامه اینستاگرام Threads

برای گذاشتن استوری در این برنامه باید بر روی آیکون پروفایل خود و آیکون استیکر در پایین صفحه ضربه بزنید. سپس از لیست ایموجی‌ها یک مورد را به دلخواه خود انتخاب کنید. در نهایت متنی را می‌توانید در قسمت مشخص تایپ کنید. سپس برای اتمام کار، آیکون تیک را لمس کنید . حتی می‌توانید قبل از آیکون تیک، بر روی لیست کلوز فرند خود ضربه بزنید. بدین صورت استوری شما در این برنامه نمایش داده خواهد شد. حتی در کنار عکس پروفایلتان در تردز، یک نمونه از آن نیز در اپلیکیشن اینستاگرام و دقیقا کنار عکس پروفایل برای دوستان نزدیک یا همان کلوز فرند شما نشان داده می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید از استوری‌های آماده‌ی پیشنهادی که در صفحه ساخت استاتوس وجود دارند، استفاده نمایید.

آموزش گام به گام ساخت Threads توییتر و ارسال عکس در آن

اپلیکیشن اینستاگرام Threads یک برنامه ساده است که شامل سه بخش اصلی می‌باشد. یکی از این سه بخش،آیکون دوربین موجود در بالای صفحه می‌باشد که در سمت چپ قرار دارد. کاربران با انتخاب آیکون به مخاطبان و دوستان خود می‌توانند در اینستاگرام عکس ارسال کنند. برای ارسال عکس بر روی آیکون دوربین در صفحه اصلی ضربه بزنید. در این حالت یا می‌توانید در همان لحظه عکس بگیرید و یا از گالری خود انتخاب کنید. حتی برای عکس‌های خود می‌توانید متن، ایموجی و نقاشی ایجاد نمایید.

بخش تنظیمات در اپلیکیشن Threads اینستاگرام

بخش تنظیمات برنامه مانند سایر قسمت‌های آن ساده و استفاده از آن آسان است. برای بخش تنظیمات در ابتدا آیکون چرخ دنده را انتخاب و سپس برای تنظیم اعلان پیام‌ها، Notifications را فعال کنید. برای ذخیره خودکار عکس‌ها با دوربین تردز می‌توانید گزینه Camera را فعال کنید. سپس گزینه Save Original Photos را انتخاب نمایید.

جهت تغییر تم برنامه گزینه Threads را انتخاب کنید. با گزینه Privacy می‌توانید به مواردی مثل Activity Status (نمایش آنلاین بودن) دسترسی پیدا کنید. همچنین برای گزارش مشکلات، ارسال بازخورد و اتصال به Help Center و … و برای خارج شدن از اکانت می‌توانید از گزینه‌های دیگر استفاده کنید.

پرایوت و پابلیک کردن پیج در اینستاگرام Threads

پرایوت یا پابلیک بودن اکانت شما در تردز به صورت پیش فرض از تنظیمات حساب کاربری اینستاگرام انتخاب می‌شود. در صورتی که پیج شما در اینستاگرام، پرایوت باشد، پیج تردز شما نیز پرایوت خواهد بود. اگر اکانت شما در ایسنتاگرام پابلیک باشد شما می‌توانید در بخش تنظیمات اکانت خود را پرایوت کنید. این کار تاثیری در تنطیمات ایسنتاگرام شما نخواهد داشت و همچنان در اینستاگرام پابلیک هستید. اما سایر افرادی که در اینستاگرام شما را دنبال نمی‌کنند و بدون اینکه دنبال کننده‌تان باشند عکس‌هایتان را می‌بینند و نمی‌توانند در تردز پست‌های شما را مشاهده کنند. بنابراین برای مشاهده پست‌های شما باید حتما شما را دنبال کنند.

سوالات پرتکرار

در ادامه به سوالات متداول شما عزیزان درباره آموزش ساخت اکانت Threads پاسخ داده‌ایم:

بزرگترین تفاوت Thread با برنامه اینستاگرام چیست؟

در برنامه تردز شما می‌توانید با استوری، دوستان نزدیک خود را از وضعیت یا موقعیت مکانی خود در هر لحظه باخبر کنید.

کلوز فرند در برنامه Threads چه کاربردی دارد؟

با انتخاب کلوز فرند در یک فضای خصوصی‌تر تنها با لیست کلوز فرند خود با افرادی که می‌خواهید، می‌توانید تعامل و ارتباط بیشتری داشته باشید.