سئو عنوان سایت و انتخاب تیتر مناسب برای وب سایت

سئو عنوان سایت در نمایش نتایج گوگل اهمیت زیادی دارد. از این رو طراحان سایت از عنوان ها و تیترها برای انتشار مطالب در وبسایت خود استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با ترفندها و نکات سئو عنوان سایت و سرتیترها در طراحی سایت آشنا کنیم.

اهمیت سئو عنوان سایت

کاربران هنگام مطالعه یک وب سایت ابتدا جذب عنوان سایت می شوند. همچنین موتورهای جستجو نیز تیتر و عنوان صفحه سایت را به کاربران نمایش می دهند. همچنین هنگامی که مطلبی را ذخیره می کنید از عنوان آن به صورت پیش فرض استفاده می شود. هنگام اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی نیز این عنوان و تیتر است که دارای اهمیت زیادی است. سئو عنوان سایت فاکتوری است که موتورهای جستجو را وادار به دیدن یک وب سایت می کند.

نمایش نتایج در موتورهای جستجو بر اساس عنوان سایت است. موتورهای جستجو از جمله گوگل اهمیت زیادی برای عناوین سایت ها قائل هستند. از این رو سئو عنوان سایت نکته بسیار مهمی در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد.

تگ های عنوان برای نمایش مناسب ساختار متن در صفحه به کاربران استفاده می شوند. این تگ ها در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو بسیار مهم هستند. تگ های عنوان دارای ۶ سایز هستند اولین تگ با h1 که مهمترین تگ است شروع می شود و به تگ h6 که کم اهمیت ترین است ختنم می‎شود. استفاده از این تگ ها برای نشان دادن اهمیت یک عنوان در متن است. این تگ ها عنوان را از سایر متن جدا می کند و آن را در اندازه بزرگتر نمایش می دهد.

می توان برای عنوان سایت از تگ h1 یا تگ h2 استفاده کرد. در صورتی که متن طولانی باشد و یا دارای دو یا چند عنوان باشد می توان از سلسله مراتبی از تگ های عنوان برای زیر عنوان ها  و سئو عنوان سایت استفاده کرد. این کار باعث می شود دسترسی به متن آسان تر شده و کاربران راحت تر بتوانند اطلاعات و مطالب مورد نیاز خود را بررسی نمایند. دقت نمایید که از تگ های عنوان به صورت آبشاری و به ترتیب استفاده نمایید. استفاده از تگ های عنوان در سئو عنوان سایت و نیز کمک به موتورهای جستجو برای شناخت اهمیت مطالب وب سایت بسیار مهم هستند.

نکات مهم در سئو عنوان سایت

سئو عنوان سایت در رتبه بندی سایت و افزایش رنک سایت اهمیت زیادی دارد. بنابراین در نوشتن عنوان سایت و تیترهای مناسب بهتر است دقت زیادی داشته باشید تا در سئو سایت شما نمره منفی و تاثیر مخرب نداشته باشد.

هماهنگی عنوان با محتوا 

مهم ترین نکته در سئو عنوان سایت استفاده از عنوان مناسب است. مهم ترین و گویاترین بخش مطالب را به عنوان تیتر می توانید انتخاب نمایید. عنوان سایت باید با مطالب سایت در هماهنگی کامل باشد.

زمانی که شما تیتر و عنوان سایت خود را بدون هماهنگی با محتوای سایت خود انتخاب می کنید باعث بی اعتمادی کاربران به خود خواهید شد. هر چقدر هم که عناوین و مطالب  از نظر سئو مناسب باشند تا زمانی که در هماهنگی با یکدیگر نباشند هیچ ارزشی نخواهد داشت. با این کار تنها کاربران سایت خود را از دست می دهید. در نوشتن تیترهای خود صادق باشید . کاربران به تیترهایی که صداقت بیشتری دارند راغب تر هستند.

کلمات کلیدی در سئو عنوان سایت 

کلمات کلیدی مورد استفاده در متن را در نظر گرفته و بر اساس آن عنوان سایت خود را انتخاب نمایید. استفاده از کلمات کلیدی در سئو عنوان سایت باعث می شود موتورهای جستجو برای مطالب سایت شما اهمیت قائل شوند. همچنین می توانید بیشترین و پرکاربردترین کلماتی را که کاربران استفاده می کنند را بررسی کرده و از میان آنها عنوان سایت خود را انتخاب نمایید.

کوتاه و جامع بودن عنوان سئو سایت 

تیتر صفحه اول حکم متاتگ را برای صفحات دیگر دارد و به وسیله تیتر صفحه اول است که سایت شما به موتورهای جستجو معرفی می شود. همچنین تنها 63 کاراکتر اول عنوان توسط موتورهای جستجو نمایش داده می شود. بنابراین بهتر است مفاهیم اصلی و کلمات پر اهمیت تر را در ابتدای تیتر خود در جهت سئو عنوان سایت استفاده نمایید.

اجتناب از تیتر های تکراری 

موتورهای جستجو با صفحاتی که تیترهای تکراری دارند برخورد می کنند. رعایت نکات سئو از جمله سئو عنوان سایت در افزایش رنک سایت و دیده شدن آنها توسط موتورهای جستجو بسیار مهم است. استفاده از عناوین تکراری می تواند روی بهینه سازی سایت شما اثرات منفی داشته باشد.

عنوان خود را سوالی کنید

یکی از راه های ترغیب کاربران به خواندن مطالب سایت ، سئو عنوان سایت و  استفاده از عنوان سوالی است. این کار حس کنجکاوی کاربر را افزایش می دهد و او را ترغیب و تشویق به ادامه خواندن می کند. زیرا مشتاق است که در متن شما به دنبال یافتن پاسخ سوال خود باشد.

مزیت سئو عنوان سایت

نوشتن تیتر و سئو عنوان سایت به گونه ای که بتواند کاربر را به سمت خود جذب نماید هنری است که نیاز به تجربه و خلاقیت دارد. با در نظر گرفتن نیازها و سوالات ذهنی مخاطب سعی کنید بهترین تیتر و عنوان را برای سایت و مطالب خود استفاده نمایید.

استفاده از تیتر و سئو عنوان سایت ارزش محتوای سایت شما نشان می دهد پس با انتخاب یک عنوان مناسب ارزش محتوای سایت خود را نشان دهید. تا زمانی که عنوان مناسبی برای سایت خود نداشته باشید محتوای تان نیز به چشم کاربران نمی آید.

بهبود وضعیت سایت از دیگر مزیت های انتخاب عنوان مناسب و سئو عنوان سایت است. در واقع سئو عنوان سایت به سئو سایت کمک می کند. رنک سایت را افزایش می دهد و در نتیجه کاربران و مخاطبین بیشتری به سمت سایت شما جذب می شوند. سایت از نظر موتورهای جستجو محبوبیت بیشتری پیدا می کند. افزایش مخاطبین زمانی که در وبسایت خود کالا یا خدماتی ارائه می کنید اهمیت بیشتری پیدا می کند. زیرا مخاطب بیشتر مساوی با مشتری بیشتر و فروش بالاتر است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از تکنیک های مهم سئو و افزایش فروش محصولات است و در بازاریابی اینترنتی اهمیت زیادی دارد. عناوین مناسب در شبکه های اجتماعی می تواند در برندسازی و بازاریابی آنلاین بسیار موثر باشد. طراحی سایت , محتواسازی و سئو عنوان سایت خود را به ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جم بسپارید.