تازه های سئو و تاثیر آن روی رتبه الکسای وب سایت

سئو به معنی تحت تاثیر قرار دادن گوگل و سایر موتورهای جستجو جهت افزایش میزان دیده شدن سایت و کسب رتبه های برتر است. زمانی که سایت شما در میان سایت های برتر در صفحه اول گوگل دیده شود می توانید خود را به اهداف بازاریابی اینترنتی و فروش نزدیک بدانید.

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بازدید کاربران از یک سایت را افزایش می دهد.

این کار محبوبیت آن سایت را در میان کاربران و موتورهای جستجو بالا می برد.

تاثیر سئو سایت در رتبه الکسا

رتبه الکسای یک سایت نشان دهنده محبوبیت آن سایت در میان دیگر سایت ها می باشد. محبوب ترین سایت ها دارای رتبه الکسای یک هستند. این به معنی است که اگر سایتی به فرض دارای رتبه الکسای 5000 باشد یعنی 5000 سایت وجود دارد که در سطح بالاتر از آن قرار دارند. الکسا دارای افزونه ای است که می توان روی مرورگر نصب نمود و هر روز رتبه سایت خود را با آن چک کرد.

همچنین دیدن رتبه سایت های دیگر نیز روش مناسبی برای انتخاب سایت های تبلیغاتی و بررسی وضعیت سایت می باشد. در واقع رتبه الکسا را می توان به عنوان مرجعی برای رتبه بندی سایت ها دانست. رتبه‌بندی ترافیک الکسا بر اساس داده ترافیکی است که توسط کاربران در پنل جهانی الکسا در طی یک دوره سه ماهه ارائه می‌شود. این رتبه ترافیک روزانه بروز رسانی می‌شود.

این رتبه بر اساس تعداد بازدید کنندگان سایت و بازدیدکنندگان صفحات مختلف سایت محاسبه می شود. هر روشی که بتواند روی تعداد بازدید های سایت تاثیر بگذارد و آن را افزایش دهد باعث بهبود رتبه الکسا خواهد شد. با بهبود رتبه الکسای سایت خود در واقع رتبه سایت خود را نسبت به کل سایت های موجود در جهان افزایش می دهیم. یکی از روشهای بسیار موثر در الکسا , سئو است.

سئو واقعی چیست

ارتباط بین محتوای سایت و کلمات کلیدی اهمیت زیادی در بهینه سازی سایت دارد. بر همین اساس است که گوگل به رتبه بندی سایت های مختلف می پردازد. محتوای خوب , خوب است اما محتوای عالی فوق العاده است.

هدف گوگل نیز این است که تنها محتوای با کیفیت را در نتایج جستجو نمایش دهد. انتخاب کلمات کلیدی مناسب ,تولید محتوا بر اساس همین کلمات کلیدی و طراحی سایت حول این کلمات مهم ترین گام هایی است که در راه سئو و بهینه سازی سایت خود برخواهید داشت. بهینه سازی موتورهای جستجو شامل چهار مرحله است :

  • سئو پیش از طراحی سایت
  • سئو هنگام طراحی سایت
  • سئو داخلی سایت
  • سئو خارجی سایت

پیش از اینکه سایتی به وجود بیاید و یا صفحات جدیدی به آن اضافه شود نیاز است تا استراتژی خود را از بازاریابی آنلاین و میزان رقابت در این عرصه بررسی کنیم. برای اینکار ابتدا هدف و مشتریان را مورد مطالعه قرار می دهیم.

هنگام طراحی سایت نیز بهتر است کلیه قوانین سئو را رعایت کنیم. رعایت این قوانین در داشتن سایتی حرفه ای برای رقابت در عرصه بازارهای جهانی مورد اهمیت است. سئو داخلی شامل هر گونه اقدام در بهینه سازی صفحات داخلی , عنوان ها , تگ ها , محتوا و ... می باشد.

استفاده از کلمات کلیدی اهمیت خود را در این مرحله مشخص می کنند. مرحله بعدی نیز مربوط به گرفتن لینک از سایت های معتبر می باشد. توجه داشته باشید که بهینه سازی سایت امری مستمر و پیوسته است.

زیرا قوانین و الگوریتم های گوگل هر روز در حال تغییر و به روزرسانی است. سایتی که در این چرخه سئو عقب بماند نمی تواند برای همیشه در صفحه اول گوگل جا خوش کند.

مشاوران بازاریابی اینترنتی جم خدمات خود را در سئو و تکنیک های افزایش رتبه الکسا به شما ارائه می نمایند.