ثبت مکان در گوگل مپ برای هر نوع کسب و کار و تاثیر آن در سئو

ثبت مکان در گوگل مپ یکی از اقداماتی است که در راستای سئو و معرفی کسب و کار به صورت آنلاین صورت می گیرد. اما تاثیر ثبت مکان در گوگل مپ چگونه است و چرا اصلا باید مکان کسب و کارمان را در گوگل ثبت کنیم. گوگل ابزارهای فراوانی دارد. از این تعداد بسیاری نیز رایگان می باشند که یکی از آنها نقشه کسب و کار و مترجم آنلاین گوگل است.

ثثبت مکان در گوگل مپ کاملا رایگان است و گوگل نیز یکی از پرمخاطب ترین سایت های جهان است از این رو دلیلی وجود ندارد که ما از این امکان رایگان بهره نبریم. همچنین با ثبت مکان در گوگل مپ به کاربران اجازه می دهیم تا با بازدید از سایت ما بتوانند مکان کسب و کار ما را روی نقشه ببینند. از این طریق هم کاربرانی که سایت ما را می شناسند و هم کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو با سایت ما آشنا شده اند می توانند از طریق گوگل مکان ما را جستجو نمایند. با ثبت مکان در گوگل مپ و با امکاناتی که روی گوشی های موبایل وجود دارد مشتری می تواند مسیر محل فعلی خود تا محل ما را به صورت GPS  مشاهده نمایند. این موضوع می تواند بر جذابیت کار برای مشتری بیفزاید. اگر برای ثبت مکان در گوگل مپ خود نیاز به اطلاعات دارید این مقاله را مطالعه نمایید.

ثبت مکان در گوگل مپ مخصوص چه کسانی است؟

ثبت مکان در گوگل مپ به صورت کاملا رایگان است و گوگل نیز از سایت های بسیار پر کاربر است و میزان جستجو در آن بسیار بالاست پس چرا کسب و کار ها این امکان را از دست بدهند؟ و این کار تنها مختص به کسب و کارهای تازه نیست.

ثبت مکان در گوگل مپ و مزیت های آن

ثبت مکان در گوگل مپ به شما این امکان را می دهد که بتوانید

  • آدرس
  • شماره های تلفن
  • آدرس سایت
  • و ساعات کاری خود را
به مشتریان اعلام نمایید. از این رو کاربران با مراجعه به نقشه به راحتی می توانند به اطلاعات تماس شما دست پیدا کنند.

  •  افزایش مخاطب
  • افزایش اعتماد مخاطبان و کاربران
  • سادگی دسترسی کاربران به اطلاعات محل شرکت با کمک نقشه
از مزیت های ثبت مکان در گوگل مپ برای کسب و کار می باشد.

مراحل کار ثبت مکان در گوگل مپ

گوگل از دو ابزار مختلف برای نمایش مکان کسب و کار استفاده می کند. از این دو روش می توان برای ثبت مکان در گوگل مپ استفاده کرد.

1- نقشه گوگل درون سایت شخصی شما

برای تهیه این نقشه باید ابتدا یک API گوگل تهیه کنید. تهیه Api گوگل رایگان است. به سایت https://console.developers.google.com مراجعه کنید و یک API ایجاد کنید. بعد از دریافت Api باید یک سری کد به سایتتان اضافه کنید. از طریق لینک https://www.w3schools.com/graphics/google_maps_intro.asp می توانید آموزش های لازم برای افزودن نقشه گوگل به سایت خود را بگیرید. پس از اضافه شدن نقشه و تعیین محل کسب و کارتان روی نقشه ، کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند میتوانند این نقشه را مشاهده نمایند.

2- افزودن مکان کسب و کار خود در سایت نقشه گوگل

برای ثبت مکان در گوگل مپ در  سایت اصلی نقشه گوگل دو روش اصلی وجود دارد. همچنین برای دسترسی به نقشه گوگل می توانید روی تب map در صفحه اصلی سایت گوگل کلیک نمایید. روش اول :افزودن محل کسب و کار خود به سایت Google business: برای ثبت مکان در گوگل مپ از طریق گوگل بیزینس باید این مراحل را انجام دهید. مرحله اول :  به سایت https://www.google.com/business مراجعه نمایید مرحله دوم:  ایجاد یک اکانت گوگل جدید و ورود به اکانت کاربری خود در گوگل. اگر از سرویس های گوگل استفاده می کنید با آدرس اکانت خود وارد شوید. در غیر اینصورت می توانید بصورت رایگان یک اکانت بسازید. مرحله سوم : اطلاعات کسب و کارتان را وارد کنید: اطلاعاتی مثل نام، کشور و منطقه، آدرس محل کار و سایر اطلاعات مورد نیاز که در پنل سمت چپ درج می شود استفاده از امکان تعیین آدرس از روی نقشه سمت در قسمت راست انجام می شود. مرحله چهارم: تائید و یا ویرایش اطلاعات این روش ثبت مکان در گوگل مپ ، روش رسمی اعلام شده از سوی سایت گوگل است.  اما گوگل شرکتی در کشور آمریکا است و از قوانین تحریم ایران تبعیت می کند.  هیچ روشی وجود ندارد که بتوان از ثبت مکان در گوگل مپ با این روش آدرسی در ایران را معرفی کرد. از این رو این روش ثبت مکان در گوگل مپ برای ایران کاربرد ندارد.

روش دوم- افزودن محل کسب و کار خود به نقشه گوگل:

در این روش می توانید برای ثبت مکان در گوگل مپ مراحل زیر را انجام دهید: گام اول : ابتدا وارد سایت گوگل مپ شوید آدرس این سایت https://www.google.com/maps می باشد. گام دوم : با اکانت گوگل خود وارد شوید ویا با اکانت جدیدی ایجاد نمایید. گام سوم : در پنل سمت چپ آدرس محل کسب و کار خود را برای ورود به گوگل وارد نمایید. ابتدا یک آدرس کلی بدهید. مثل iran Tehran و سپس آدرس دقیقتر را وارد نمایید.

همچنین می توانید از نقشه سمت راست روی آدرس مورد نظرتان کلیک کنید. بعد از یافتن محل کسب و کار خود روی آن راست کلیک کرده و گزینه Add a missing place را بزنید و سپس مشخصات کسب و کار خود را وارد کنید. گام چهارم : تعیین مالکیت نقطه افزوده شده به نقشه گام پنجم: روی گزینه Share کلیک کنید. این گزینه در پنل سمت چپ قرار دارد. اکنون شما مرحل کامل ثبت مکان در گوگل مپ را انجام داده اید. از آدرس این نقطه در نقشه های داخل سایت و تبلیغات اینترنتی خود استفاده نمایید. امیدواریم این مقاله برای آشنایی شما با ثبت مکان در گوگل مپ مفید واقع شده باشد.