طراحی وب سایت اولین گام در برندینگ اینترنتی
طراحی وب سایت مهم ترین اقدامی است که هر تجارت و شرکت باید در راستای برندینگ اینترنتی و بازاریابی آنلاین انجام دهد. داشتن یک وب سایت اختصاصی شغل و حرفه شما حقیقتا اولین راه برای معرفی برند شما میباشد. هز شغل و تجارتی با برند و نام خود شناخته می شود و برای داشتن یک برند معتبر اولین قدم طراحی وب سایت متناسب با اهداف و فعالیت شرکت یا فروشگاه است.

طراحی سایت اختصاصی و تجارت موفق

هر شرکت و تجارتی نام و برند خاص خود را دارد و اهداف خاصی برای خود تعیین کرده است. در طراحی وب سایت باید به این اهداف و تفاوت ها دقت شود و طراحی وب سایت به صورت اختصاصی انجام گیرد تا بتواند بیشترین بازدهی را داشته باشد. هر تجارت و کسب و کار برای شروع کار خود نیاز دارد تا خود را به دیگران معرفی نماید. اینترنت فضای بسیار مناسبی است که از طریق آن می توان کسب و کار خود را به کاربران و مخاطبین معرفی کرد و آنها را به خرید و استفاده از کالا یا خدمات خود ترغیب و تشویق نمود. اولین قدم در این راستا طراحی وب سایت و  داشتن یک وب سایت حرفه ای و اختصاصی می باشد. سایتی که بر اساس نیاز ها و اهداف شرکت من طراحی شده باشد و بتواند جوابگوی خوبی برای کاربرانی باشد که از وب سایت من بازدید می کنند. یک تاجر دانا می داند که برای راه اندازی کسب و کار خود به طراحی وب سایت نیاز دارد و طراحی وب سایت در جذب مشتریان بیشتر و فروش بالاتر تاثیر چشمگیری دارد به گونه ای که امروزه تقریبا تمامی تجارت ها برای خود یک سایت اختصاصی راه اندازی کرده اند. طراحی وب سایت بر اساس قوانین سئو باید انجام شود در غیر این صورت اثربخشی لازم را در برندینگ اینترنتی و بازاریابی آنلاین ندارد .

سئو سایت برای دیده شدن سایت در میان موتورهای جستجو بسیار مهم است سایتی که بر اساس الگوریتم های گوگل طراحی شده باشد در کلمات کلیدی خود می تواند در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید و خیل عظیمی از کاربران را به سمت سایت شما روانه نماید. این کاربران مشتریان بالقوه شما هستند که می توانید با تکنیک های موثر آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل نمایید.

وب برندینگ با طراحی وب سایت

ظهور و نابودی یک برند و نام تجاری با طراحی وب سایت انجام می شود. طراحی وب سایت می تواند یک نام تجاری را به یک برند موفق تبدیل نماید و یا برعکس آن را نابود کند. یک وب سایت به گونه ای طراحی می شود که بتواند در جذب مشتری موثر باشد و بتواند نیازها و سوالات مشتریان را پاسخ دهد. برای این کار یک نام تجاری خوب و مناسب با کسب و کار خود انتخاب نمایید. لوگوی شرکت یا فروشگاه خود را طراحی نمایید و پس از آن اقدام به طراحی وب سایت حرفه ای و در شان شرکت و تجارت خود نمایید. لوگو هویت نام تجاری شما است و در وب برندینگ یا برندینگ اینترنتی بسیار مهم است.

پارامترهای مهم در طراحی وب سایت

سرعت بالای بارگزاری:

در هنگام طراحی وب سایت باید به سرعت لود شدن یا بارگزاری سایت دقت نمایید . یک وب سایت خوب باید به گونه ای طراحی شود که سرعت بارگزاری بالایی داشته باشد و به سرعت لود شود. سایتی که سرعت بارگزاری آن پایین باشد هر چقدر هم که از لحاظ زیبایی مورد پسند باشد کارایی لازم را ندارد زیرا با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران ، کاربران به سمت سایتی جذب می شوند که سریعتر از سایر سایت ها باز شود. بنابراین می توان گفت که سرعت بارگزاری یکی از مهم ترین پارامترها در طراحی وب سایت است. پرهیز از کدنویسی های اضافه و بی استفاده در هنگام طراحی وب سایت ، عدم استفاده از ابزارها و ماژول های سنگین در صورت امکان ، استفاده کمتر از ابزارهای گرافیکی و انیمیشنی ، عدم استفاده از تصاویر با حجم بالا و .... می تواند سرعت بارگزاری سایت را تا حد زیادی بالا ببرد. موتورهای جستجو بیشتر از وب سایت هایی استقبال می کنند که از سادگی بیشتری برخوردار باشند و وب سایت های با حجم گرافیکی بالا چندان مورد استقبال موتورهای جستجو نیست و در صفحات اول آنها نمایش داده نمی شود.

طرح گرافیکی جذاب و کاربر پسند:

طراحی که برای سایت خود به کار می برید باید جذاب و کاربرپسند باشد و بتواند در نگاه اول توجه کاربران را به سمت خود جذب نماید و او را در سایت شما نگه دارد. طراحی ساده و در عین حال ایده آل و بدور از هر گونه تکرار و کپی برداری از اصول اساسی طراحی وب سایت است. محتوای مناسب سایت : برای طراحی وب سایت خود وقت بگذارید و زمانی را برای جمع آوری اطلاعات و محتوای سایت خود اختصاص دهید. هر چقدر اطلاعات و محتوای بهتر و بیشتری در اختیار طراح سایت خود قرار دهید طراح نیز بهتر و سریعتر می تواند کار طراحی وب سایت شما را انجام دهد و منظور و هدف شما را به کاربران سایت تان برساند. سادگی و کاربردی بودن سایت : یک وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که هدف و موضوع مورد نظر خود را در کمتر از 10 ثانیه به مخاطب خود ارائه نماید. بازدید کننده به محض اینکه وارد سایت شما شود باید بتواند از موضوع و محتوای سایت شما مطلع شود . استفاده از جملات ساده ایده خوبی برای معرفی کسب و کار و نوع فعالیت شماست و حتما لزومی ندارد که از اسلایدرها یا تصاویر بزرگ و با کیفیت استفاده نمایید تا مطلب خود را به مخاطب نمایش دهید. وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که کاربر را به خوبی به سمت هدف شما هدایت نماید و استفاده از منوهای مختلف آن برای مخاطب گیج کننده نباشد زیرا در این صورت کاربر به سرعت از سایت شما خارج می شود و شما به هدف نهایی خود نخواهید رسید.