تولید محتوا غنی و ارزشمند و چگونگی حفظ بازدیدکنندگان روی وب سایت

تولید محتوا یکی از موثرترین راه هایی است که به وسیله آن می توانیم بازدید کنندگان سایت خود را افزایش داده و آن ها را روی وب سایت خود نگه داریم. محتوای سایت ارائه کننده اطلاعات ارزشمند و مورد نیاز کاربران است از این رو  با تولید محتوا خوب و مناسب و مورد نیاز کاربر می توانیم او را برای مدت زمان بیشتری روی سایت خود نگه داریم.

تولید محتوا و اطلاعات مفیدی که هر سایت تحت عناوین مقالات , اخبار و ... روی سایت خود قرار می دهد به افزایش آمار بازدید و یا رنک سایت منجر می شود. تولید محتوا و بازاریابی محتوا همچنین برای گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است و از آنجا که موتورهای جستجو بسیار هوشمندانه عمل می کنند بهتر است در تولید محتوای جدید و تازه کوشا باشیم تا بتوانیم سایت خود را از نظر رتبه و رنک بالا ببریم.

تولید محتوا و اقدامات اولیه برای جلب نظر کاربر به سایت

اگر سایت شما بازدید کننده کمی دارد و یا اینکه کاربران به محض ورود به سایت شما آن را ترک می کنند و شما نمی توانید این کاربران را برای خرید از محصولات و کالاهای خود ترغیب نمایید بهتر است روی تولید محتوا سایت خود تجدید نظر داشته باشید. راه کارهایی که ما در این مقاله ارائه می کنیم به شما کمک می کند تا بتوانید سایت خود را برای کاربران خود جذاب نشان دهید و پس از جذب وی او را همچنان روی سایت خود نگه دارید. این راه کارهای موثر می تواند شامل تولید محتوا غنی ,  گرافیک زیبا و جذاب سایت و سرعت لود بالای سایت باشد.

تولید محتوا سایت هر چه دست اول تر و تر و تازه تر باشد بهتر می تواند روی مخاطب اثر گذار باشد. تا جایی که ممکن است در تولید محتوا از اطلاعات مفید استفاده کنید و محتوای خود را به روز نمایید. همچنین برای خوانایی بهتر متن علایم نگارشی , فونت مناسب , عناوین و پاراگراف ها را نیز در تولید محتوا فراموش نکنید.

گرافیک زیبا و نحوه چیدمان و صفحه بندی سایت در نگاه اول مخاطب را به خود جذب می کند و سرعت بالای سایت نیز حوصله کاربر را سر نمی برد و او را وادار به ترک سایت نمی کند.

گرافیک سایت خود را تا آنجا که ممکن است جذاب و چشم نواز انتخاب نمایید. سایت شما درگاه ارتباطی شما با مخاطبین شماست پس بهترین گرافیک سایت را انتخاب نمایید و سعی کنید از قالب های اختصاصی در طراحی سایت خود استفاده نمایید. همچنین کاربری آسان سایت نیز از دیگر نکاتی است که عدم توجه به آن می تواند کاربر را از سایت شما فراری دهد. برای طراحی سایت خود وقت و هزینه مناسبی در نظر بگیرید و مطمئن باشید این کار به همراه اقدامات دیگر به خصوص تولید محتوا می تواند کاربر را برای مدت طولانی در سایت شما نگه دارد. این نکته در جذب مشتری و افزایش فروش نقش موثری دارد.

این اقدامات اولیه در جهت جذب مخاطب است اما نگه داشتن مخاطب روی سایت مسئله دیگری است که با تولید محتوا می تواند به نتیجه برسد.

تولید محتوا و افزایش ماندگاری کاربر روی سایت

کاربر  وقت خود را برای ماندن در یک سایت که چیزی برای ارائه به او ندارد تلف نمی کند. یک سایت باید به حدی برای کاربر جذاب و مورد پسند باشد که بتواند او را در روی سایت نگه دارد  پس تا آنجا که می توانید سایت خود را جذاب و به روز نمایید و در تولید محتوا روز به روز فعالیت داشته باشید این کار را همچنان ادامه دهید تا کاربر جذب سایت شما شود و زمان زیادی را برای حضور در سایت و مطالعه اطلاعات ارائه شده صرف نماید.

روی لینک های سایت خود دقت بیشتری به خرج دهید. برخی لینک ها می تواند حواس کاربر را به سمت خود جذب نماید و حتی او را از سایت شما خارج کند این لینک ها را از سایت خود حذف نمایید. همچنین تبلیغات مزاحم که باعث سردرگمی کاربر شده و او را از موضوع اصلی دور می کند نیز بهتر است که از سایت شما حذف گردد.

حس اعتماد و اطمینان را در کاربر به وجود آورید اگر سایت فروشگاهی دارید و می خواهید کاربر را به خرید کالا و محصول خود ترغیب نمایید می توانید اقداماتی نظر ضمانت کالای مرجوعی  جهت جلب اطمینان کاربر , پیشنهاد های تشویقی و  هدایا , القای حس فوریت در تصمیم گیری برای خرید کالا و محصول , برنامه ریزی برای فروش محصول در فصل ها و زمان های پرفروش , تخفیفات مناسب , استفاده از ابزارهای ارتباط  با مشتری و ... را انجام دهید

بازاریابی محتوا

تولید محتوا همچنان مهم ترین و موثرترین روشی است که صاحبان سایت ها و فعالان در عرصه بازاریابی اینترنتی و فروش به کار می گیرند تا با تبلیغات موثر مشتری بیشتری به دست آورند. برای تولید محتوا باید شناخت مناسبی از مخاطب خود داشته باشیم. اینکه بدانیم برای چه کسانی محتوا تولید می کنیم در نحوه تولید محتوا بسیار موثر است. نحوه ارتباط گیری با مخاطبین جوان یا میانسال , زن یا مرد , کودک یا نوجوان بسیار متفاوت است. در تولید محتوا رده سنی , شغل , نیازها ,موقعیت جغرافیایی و عوامل دیگر را در نظر بگیریم.

در سایت خود تنها از محتوای تبلیغاتی صرف استفاده نکنید این کار می تواند مخاطب را زده کند. کاربر زمانی که اطلاعات به دردبخور و مفید در سایت شما پیدا نکند به سرعت سایت شما را ترک می کند و زمان خود را برای خواندن محتوای تبلغاتی تلف نمی کند.

استفاده از عناوین مناسب و جذب کننده راه مناسب دیگری در تولید محتوا و جذب مخاطب می باشد. در تولید محتوا به نیاز مخاطب احترام بگذاریم و این نیاز ها را بشناسیم و درصدد رفع آن برآییم. تیتر ها و عناوین می توانند باعث شوند تا مخاطبین به خواندن محتوای ما ترغیب شوند و محتوای مربوطه را باز نمایند.

چنانچه قصد تبلیغات را توسط تولید محتوا دارید بهتر است خیلی نرم و به اصطلاح زیر پوستی این کار را انجام دهید تبلغات رو امروزه اثربخشی چندانی ندارد و حتی باعث بیزاری مخاطب از این روش می شود. تولید محتوا ارزشمند برای خوانندگان رمز موفقیت سایت است و ترافیک ارزشمندی برای سایت شما به دنبال خواهد داشت. عدم تولید محتوا ارزشمند در یک سایت مساوی با از دست دادن ترافیک سایت , مشتری و فروش محصول است. مرتبط بودن سایت با موضوع ما در  تولید محتوا نکته مهم دیگری است که بهتر است به آن اهمیت داده شود. همچنین منبع این محتوا و اعتبار واقعی بودن آن نیز باید برای مخاطب اثبات شده باشد.