تسخیر گوگل با تبلیغات گوگل ادوردز آری یا نه؟

تسخیر گوگل به معنی کیفیت رتبه بندی درگوگل است زمانی که تبلیغات و نام سایت ما در میان هزاران نتیجه جستجو در رتبه های بالای گوگل جای می گیرد. تسخیر گوگل یکی از راهکار های بسیار موثر در تسریع و توسعه فروش شرکت ها و فروشگاه های کوچک , متوسط و بزرگ محسوب می گردد. روش هایی که در جهت افزایش رتبه سایت در گوگل و تسخیر گوگل انجام می شود ممکن است کمی زمان بر باشد اما اگر بر اساس اصول و الگوریتم های گوگل انجام شود بهترین نتیجه و بازخورد را به همراه خواهد داشت. زمانی که رنک یک سایت افزایش یابد گوگل این سایت را به عنوان وب سایتی با محتوای جذاب به کاربران پیشنهاد می کند. این موجب افزایش بازدید کننده برای سایت خواهد بود که این نکته نیز خود منجر به توسعه و گسترش کسب و کار آن سایت خواهد شد. در اینجا قصد داریم سئو  و تبلیغات گوگل ادوردز را با هم مقایسه کنیم و ببینیم که کدام یک برای اهداف تسخیر گوگل و برندینگ  اینترنتی یک شرکت موثرتر است.

تسخیر گوگل و عوامل موثر در رتبه بندی یک سایت در گوگل

مهم ترین فاکتور جهت افزایش رتبه سایت در گوگل رعایت نکات و استانداردهای لازم در طراحی سایت است. طراحی سایت بر اساس اصول سئو یکی از مهم ترین فاکتورها جهت رتبه بندی سایت و ابزاری موثر در  گارانتی افزایش رتبه صفحات آن وب سایت می باشد. همچنین عوامل مهم دیگری نیز وجود دارد که در افزایش رتبه بندی یک سایت در گوگل  و تسخیر گوگل موثر است.

برچسب های متا یا متاتگ ها , سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو , انتخاب نام مناسب صفحات , تولید محتوای مناسب و درج مقالات مرتبط و لینک دهی مناسب با رعایت اصول سئو بدون کپی , ثبت دامین های مرتبط با کلمات کلیدی و دامین های خاص و جدید , تبلیغات اینترنتی در گوگل یا سایر سایت های دارای رنک بالا , ارسال ایمیل های و پیام های تبلیغاتی و معرفی سایت , ثبت سایت در دایرکتوری های مجهز به سرویس ثبت لینک و سایر اقدمات موثر  همگی می تواند روی رتبه سایت در گوگل و تسخیر گوگل موثر باشد.

عوامل اثر گذار مهم دیگر در تسخیر گوگل بازاریابی شبکه های اجتماعی و تبلیغات موثر دراین رسانه های پرطرفدار است. تبلیغات موثر در وب سایت های پربازدید نیز می تواند در تسخیر گوگل و رتبه بندی سایت موثر باشد.

گوگل ادوردز چیست؟

حتما تا کنون در صفحات نتایج جستجوی گوگل در بالای نتایج دیده اید که تبلیغات متنی کوچکی درج شده است و کلمه ad نیز در زیرآنها دیده می شود این کلمه مخفف advertise یا تبلیغات است. این نشان می دهد که سایت مورد نظر از سرویس گوگل ادوردز برای تسخیر گوگل در آن کلمه کلیدی خاص استفاده کرده است. گوگل ادوردز یکی از قابلیت های گوگل و از سرویس های  آنلاین تبلیغات و تسخیر گوگل و منبع درآمد اصلی این شرکت است. سرویس فوق به مشتریان این امکان را می دهد تا سایت آنها بر اساس رتبه ای که الگوریتم های گوگل به آنها اختصاص داده است در بالای نتایج جستجو نمایش داده شود و سایت آنها در همان صفحه اول برای کاربرانی که کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار آنها جستجو می کنند به صورت تبلیغات کوتاه و در فرمت های مختلف نمایش داده شود. توجه نمایید که این یک هدف کوتاه مدت در تسخیر گوگل است.

صاحبان مشاغل مختلف برای نمایش سایت خود به کاربران می توانند با صرف هزینه و استفاده از سرویس گوگل ادوردز جایگاه مناسبی در جستجوهای گوگل و تسخیر گوگل داشته باشند. نکته بسیار مهم برای تسخیر گوگل با استفاده از گوگل ادوردز آن است که تبلیغات در گوگل برای وب سایت هایی که دارای دامنه .ir هستند امکان پذیر نمی باشد و باید از دامنه های بین المللی مانند .com استفاده نمایید.

ویژگی ها و امکانات گوگل ادوردز

برای  تسخیر گوگل  می توانید از امکانات گوگل ادوردز استفاده نمایید تعیین زبانی که تمایل دارید با آن زبان تبلیغات شما برای کاربران به نمایش درآید از جمله امکاناتی است که گوگل ادوردز در تسخیر گوگل در اختیار شما قرار می دهد. همچنین انتخاب شهر و کشور مورد نظر و انتخاب ساعت مناسب برای نمایش تبلیغات شما در گوگل از دیگر قابلیت های این سرویس تبلیغات آنلاین است. تعیین هزینه روزانه جهت نمایش تبلیغات و نیز نمایش بنر و پاپ آپ علاوه بر تبلیغات متنی از دیگر ویژگی های گوگل ادوردز است.

نکته مهم در استفاده از این سرویس جهت تسخیر گوگل این است که شما پس از انجام مراحل و  ثبت آگهی می توانید آن را مشاهده نمایید و نیازی به انتظار جهت نمایش و تایید آن نمی باشد

روش کار گوگل ادوردز در تسخیر گوگل

به ازای هر کلیک که روی آگهی مورد نظر توسط کاربران انجام می شود گوگل از شما مبلغی را دریافت می کند چه آن کاربر از کالا یا محصولات و خدمات شما استفاده کند یا نکند. در واقع گوگل به ازای نمایش تبلیغات شما از شما مبلیغی را دریافت نمی کند بلکه صرفا به تعداد کلیک هایی که کاربران روی تبلیغات شما انجام می دهند هزینه های تبلیغات شما محاسبه می شود.

توجه نمایید که شما می توانید مقدار هزینه ای که بابت هر کلیک روی تبلیغات خود به گوگل می پردازید را تعیین نمایید. همچنین کلمات کلیدی مناسبی را جهت نمایش در این سرویس آنلاین انتخاب نمایید تا بتوانید بازخورد و

بازدهی بیشتری در تسخیر گوگل داشته باشید. به این هزینه PPC یا Pay Per Click  یعنی پرداخت به ازای هر کلیک گفته می شود. انتخاب مبلغ و هزینه تبلیغات همانند مزایده ای است که میان شما و شرکت های رقیب که در حیطه کلمات کلیدی شما کار می کنند می باشد. با انتخاب گزینه اتوماتیک گوگل با توجه به میزان بودجه شما بیشترین میزان کلیک را انتخاب نماید.

تبلیغات گوگل ادوردز برای چه کسانی مناسب است؟

این نوع سرویس تبلیغات در راستای  تسخیر گوگل و شیو های مدیریت برند , بازاریابی اینترنتی , جذب مشتری و افزایش فروش شرکت ها  طراحی شده است. و برای شرکت های نوپا که به تازگی شروع به فعالیت کرده و سایت خود راه اندازی نموده اند بسیار مناسب است. همانطور که می دانیم برای ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو , سئو سایت و دیده شدن توسط مخاطب برای سایت های نوپا باید زمان زیادی صبر داشت اما با استفاده سرویس تبلیغات گوگل ادوردز می توان در مدت کوتاهی به تسخیر گوگل و اهداف خود رسید و ترافیک سایت را بالا برد.

همچنین کسب و کارهای پرقدرت نیز در رقابت با شرکت های رقیب خود می توانند از این سرویس استفاده نمایند و از رقبای خود پیشی بگیرند. تسخیر گوگل برای شرکت های قدرتمند بسیار مهم است آنها تمایل دارند در تمامی کلمات کلیدی خود از سایر رقبا برتر باشند. تبلیغات گوگل در تسخیر گوگل برای این شرکت ها بسیار کاربردی است.

مزیت ها و معایب گوگل ادوردز در مقایسه با سئو در تسخیر گوگل

سئو کمک می کند تا رتبه یک سایت در میان موتورهای جستجو بهبود پیدا کند برای این کار بهتر است متخصصین سئو کمک گرفت تا سایت ما را با کلمات کلیدی مناسب کسب و کارمان بهینه نمایند. این کار همانطور که می دانیم زمان بر است و هزینه ای نسبتا زیاد را نیز می طلبد.

روش کار گوگل ادوردز در تسخیر گوگل کاملا متفاوت است چرا که تبلیغات گوگل ادوردز بدون در نظر گرفتن رتبه کنونی وب سایت شما تبلیغات و لینک های شما را در جایگاه مناسب آن نمایش می دهند. و در مدت کوتاهی شما را به اهداف تان اعم از تسخیر گوگل و افزایش فروش محصولات تان می رساند.

سئو سایت نوعی بازاریابی است که در بلند مدت انجام می شود و برای آن بهتر است برنامه ریزی و هزینه مناسبی صرف نمود. البته سئو با روشهای اصولی آن اگر به درستی انجام شود می تواند بازدهی بسیار خوبی در راستای تسخیر گوگل  داشته باشد اما تبلیغات گوگل ادوردز در مدت کوتاهی بازدهی خود را نشان می دهد.

تفاوت یا مزیت  دیگر گوگل ادوردز نسبت به سئو این است که گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد در مدت کوتاهی بر روی چندین کلمه کلیدی تمرکز کنید، اما در سئوی سایت چنین نیست و برای بدست آوردن بازدید بیشتر و نتایج قابل قبول باید تعداد کلمات کلیدی مورد نظر خود را محدودتر نمایید.

این به معنی نیست که سئو سایت خود را رها نمایید و تنها به تبلیغات گوگل ادوردز بسنده کنید سئو و گوگل ادوردز مکمل یکدیگر هستند و شما می توانید اقدامات لازم در سئو سایت را جهت تسخیر گوگل انجام دهید و با استفاده از تبلیغات گوگل  تعداد کلمات کلیدی خود را گسترش دهید و ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

درست است که تبلیغات گوگل بازخورد سریع تری نسبت به سئو دارد اما به هر حال گوگل یک شرکت خارجی است و تبلیغات در این شرکت یعنی خروج ارز از کشور که به دنبال آن خطرات اقتصادی نیز به وجود می آید. هزینه های گوگل بر اساس دلار محاسبه می شود و با افزایش قیمت دلار ارز بیشتری از کشور ما خارج می شود و تعادل اقتصادی در کشور بر هم می خورد. همچنین بعد از اتمام بودجه , دوره  تبلیغاتی شرکت شما نیز به پایان می رسد و آن زمان است که دوباره برای دیده شدن  و تسخیر گوگل و عقب نماندن از رقبای تان باید در گوگل هزینه کنید. اما سئو یک روش ماندگار در تسخیر گوگل است و نیازی نیست هر بار هزینه های گزافی بابت آن پرداخت نمایید.

با تمام تعاریف گفته شده مشاوران بازاریابی اینترنتی جم جهت تسخیر گوگل و اهداف وب برندینگ به شما پیشنهاد می کند سئو سایت خود را جدی بگیرید و تمرکز خود را روی بهینه سازی سایت قرار دهید. تسخیر گوگل با سئو سایت از مهم ترین تخصص ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جم است.