ایندکس مطالب در موتورهای جستجو و راه کارهای افزایش سرعت آن

ایندکس مطالب در موتورهای جستجو به این معنی است که مطالب و صفحات سایت شما در موتورهای جستجو مختلف اعم از گوگل , یاهو ,بینگ و ... قرار گرفته و پیدا شود. سرعت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد به خصوص برای کسانی که خبری را در سایت خود درج می کنند و تمایل دارند تا خبر آنها در سریع ترین زمان ممکن توسط موتورهای جستجو یافته شود و در معرض دید کاربران قرار بگیرد.

در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید صفحات سایت خود را برای ربات های موتورهای جستجو محبوب نمایید و آن ها را وادار به سرزدن به سایت خود و ایندکس مطالب در موتورهای جستجو کنید. در ابتدا با چند اصطلاح آشنا می شویم:

خرنده چیست

ربات های هوشمند موتورهای جستجو سایت شما و محتوای آن را جهت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو  بررسی می کنند که به آنها خزنده گفته می شود. پس از این که خزیدن ربات های موتورهای جستجو به پایان رسید سایت شما در این موتورهای جستجو ایندکس می شود. سپس سایت شما توسط این موتورهای جستجو نمایش داده می شود.

اصطلاحات خزنده و ایندکس مطالب در موتورهای جستجو در سئو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در سئو خزیدن به معنای دنبال کردن لینک های سایت شما و خزیدن در سرتاسر سایت است. ربات ها در هر صفحه ای که وارد می شوند صفحاتی که به آنها لینک داده شده است را نیز دنبال می کنند. یک سئو کار حرفه ای برای سایت خود نقشه ای تهیه می کند که این نقشه حاوی تمامی لینک های سایت است. این کار به ربات ها کمک می کند تا سایت را به صورت عمیق تری جستجو کنند. این عمل به ایندکس مطالب در موتورهای جستجو بسیار کمک می کند.

در صورتی که نخواهیم بخش هایی از سایت ما توسط ربات های خزنده پیمایش نشوند می توانیم از  فایل Robots.txt استفاده کنیم که در آن به روبات های خزنده گفته می شود کدام لینک ها را پیمایش نکنند.

ایندکس مطالب در موتورهای جستجو چیست؟

زمانی که یک سایت به لیست وب سایت های یک موتور جستجو اضافه می شود به اصطلاح به آن ایندکس مطالب در موتورهای جستجو گفته می شود. یک طراح سایت حرفه ای بر اساس نوع تگ هایی که در طراحی سایت به کار می برد می تواند به موتورهای جستجو بگوید که کدام صفحه از سایت را ایندکس کند یا نکند. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس تمامی بخش های سایت در موتورهای جستجو ایندکس می شود. شما می توانید برای افزایش رنک سایت خود تنها صفحات اصلی و مطالب مهم سایت خود را ایندکس نمایید و از ایندکس صفحات غیر ضروری اجتناب نمایید.

 ایندکس مطالب در موتورهای جستجو و عوامل موثر درافزایش سرعت ایندکس

میلیون ها سایت در فضای اینترنت وجود دارد اما همه این سایت ها توسط موتورهای جستجو ایندکس نشده اند. مدیران سایت ها همیشه از این شکایت دارند که چرا برخی مطالب یا صفحات شان توسط موتورهای جستجو ایندکس نمی شود. یک عامل قطعی و مشخص برای عدم ایندکس مطالب در موتورهای جستجو  را نمی توان برای تمامی سایت های اینترنتی در نظر گرفت. اما عواملی هستند که با رعایت آنها می توانید سرعت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو را افزایش دهید. عوامل موثری در ایندکس مطالب در موتورهای جستجو دخیل هستند که در اینجا به شرح آنها می پردازیم"

به روز بودن وب سایت

موتورهای جستجو به سایت هایی که برنامه مشخصی برای انتشار مطالب تازه خود دارند علاقه دارند. موتورهای جستجو خزنده‌های خود را برای یافتن و ایندکس کردن مطلب جدیدی که شما قرار است در روز مشخص انتشار دهید به سمت سایت شما روانه خواهد کرد. بنابراین بهتر است برای انتشار مطالب جدید خود و افزایش سرعت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو  یک برنامه زمانی مشخص و مداوم در نظر بگیرید. با این کار به آسانی می توانید سرعت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو را برای سایت خود افزایش دهید بدون اینکه زحمت زیادی بکشید.

به سایت تازه تاسیس خود فرصت بدهید!

سایت های تازه تاسیس و وب سایت هایی که به تازگی فعالیت خود را در عرصه وب شروع کرده اند از نظر موتورهای جستجو تا مدتی طول می کشد تا ارزش خود را نشان دهند. در واقع موتورهای جستجو به سایت های تازه کار اهمیت چندانی نمی دهد. الگوریتم سندباکس گوگل الگوریتمی است که مانع ارزش یافتن سایت های تازه کار می شود.

این به این معنی است که موتورهای جستجو از جمله گوگل به سایت های تازه کار اعتماد ندارند زیرا بسیاری از سایت های تازه کار در چند ماه اول کار خود از بین می روند و دیگر فعالیتی ندارند بنابراین اگر قرار باشد لینک این سایت های مرده در نتایج موتورهای جستجو باشد به اعتبار آنها لطمه خواهد زد.

اهمیت نام دامنه در ایندکس مطالب در موتورهای جستجو

دامنه هایی که حاوی کلمه کلیدی اصلی باشند اهمیت بیشتری دارند. بنابراین در انتخاب نام دامنه سایت خود دقت نمایید.

بک لینک ها

با داشتن بک لینک های مثبت و خوب می توانید سایت خود را در میان موتورهای جستجو محبوب تر کنید. برای آشنایی بیشتر با بک لینک ها کافیست به مقاله ما در این زمینه مراجعه نمایید. اگر نتوانید از سایت های دیگر بک لینک به دست آورید موتورهای جستجو به این نتیجه می رسند که احتمالا مطالب سایت شما کیفیت مناسبی ندارند.

محتوای تکراری و تاثیر آن در ایندکس مطالب در موتورهای جستجو

محتوای تکراری از مضرترین و مخرب ترین عوامل برای یک سایت و عدم ایندکس مطالب در موتورهای جستجو  است. سایت های دارای محتوای تکراری از لیست موتورهای جستجو حذف می شوند. بنابراین بهتر است با تولید محتوای ارزشمند کیفیت سایت خود را بالا ببرید و چنانچه مطالب سایت شما تکراری است آن را بازنویسی نمایید. تولید محتوای بکر مهم ترین مسئله در ایندکس مطالب در موتورهای جستجو است.

آدرس صفحات سایت و ایندکس مطالب در موتورهای جستجو

آدرس صفحات سایت خود را استاندارد سازی کنید این نکته بسیار مهمی در سئو و بهینه سازی سایت و ایندکس مطالب در موتورهای جستجو می باشد.

متاتگ ها

استفاده از متاتگ های منحصر به فرد می تواند رتبه سایت شما در موتورهای جستجو افزایش دهد.

لینک سازی داخلی

مهم ترین نکته در لینک سازی داخلی اهمیت آن در سئو سایت و بشتر نگه داشتن کاربر در سایت است و اهمیت آن در ایندکس مطالب در موتورهای جستجو  هنوز در دست بررسی است.

ایندکس مطالب در موتورهای جستجو با پینگ کردن سایت

زمانی که مطلب جدیدی روی سایت خود انتشار می دهیم از موتورهای جستجو تقاضا می کنیم تا صفحه سایت ما را مورد بررسی قرار دهند و آن مطلب را ایندکس نمایند. برای این کار از روش پینگ کردن استفاده می کنیم. از جمله سایت های خوبی که در پینگ کردن مطالب و ایندکس مطالب در موتورهای جستجو به ما کمک می کنند سایت هایی نظیر  pingomatic.com و googleping.com و غیره، می باشند. با درج آدرس صفحه مورد نظر سایت خود موتورهای جستجوگری که تمایل داریم مطالب ما را ایندکس نمایند انتخاب می کنیم و آن را ارسال می کنیم.

موتورهای جستجو یی که ما از آنها تقاضای پینگ کرده ایم خزنده های خود را به سمت سایت ما ارسال می کنند تا آن را پیمایش کرده و آن را مورد بررسی قرار دهند. زمانی که شما تمامی نکات ذکر شده را در سایت خود رعایت کنید موتورهای جستجو چاره ای جز ایندکس کردن مطالب شما نخواهند داشت. جهت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو و مشاوره بیشتر کافیست با ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جم در تماس باشید.