ترافیک سایت خود را چگونه می توانیم افزایش دهیم؟

ترافیک سایت از مهم ترین مسائلی است که یک مدیر وب سایت باید به آن توجه نماید. اگر شما صاحب یک وب سایت اینترنتی هستید و  از طریق وب سایت خود محصولات , کالاها یا خدمات خود را ارائه می کنید ، حتما دوست دارید بدانید که تعداد بازدیدکنندگان سایت شما چقدر است؟ یا به صورتی دیگر ترافیک سایت تان چه اندازه است؟

این سوال برای تمامی مدیران وب سایت های مختلف پیش می آید که آمار بازدید از سایت شان را بدانند. بنابراین اگر فروشگاه اینترنتی شما مشتری کمی دارد و یا میزان فروش شما از طریق سایت تان کم است حتما این مقاله را بخوانید. تا بدانید که علت افول کسب و کارتان چیست و چه راه کارهایی وجود دارد تا ترافیک سایت تان افزایش یابد. یک بررسی ساده به شما کمک می کند تا بدانید که مشتری ها در وب سایت شما چه می کنند، از کدام صفحات سایت شما را ترک می کنند و علت ترک سایت توسط آنها چیست؟ همچنین مدت زمانی که صرف جستجو در سایت شما کرده اند را نیز می توانید بدانید. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت

سیاست جذب مخاطب برای یک وب سایت مهم ترین بخش از اقدماتی است که برای یک وب سایت انجام می شد. پایه و اساس کار هر سایت بر تعداد بازدیدکنندگان سایت استوار است. روش های زیادی برای افزایش ترافیک و تعداد بازدیدکنندگان سایت وجود دارد. با انجام همه این کارهای می توانید سایت خود به خوبی به مشتریان خود معرفی کرده و آن ها را تشویق نمایید تا از کالاها یا خدمات شما استفاده نمایند.

سئو سایت و افزایش بازدیدکنندگان سایت

مهم ترین و اثربخش ترین روش برای افزایش ترافیک سایت سئو سایت است. رعایت قوانین سئو در طراحی سایت اولین قدمی است که می توایند در راه بازاریابی اینترنتی و وب برندینگ بردارید. سئو به وب سایت شما کمک می  کند تا توجه موتورهای جستجو را به سمت خود جلب نماید و توسط موتورهای جستجو در صفحه اول لیست نتایج به نمایش گذاشته شود. زیرا همانطور که می دانیم بسیاری از کاربران و مشتریان از طریق موتورهای جستجو به سایت ما وارد می شوند از این رو استفاده از راه کارهایی که بتواند موتورهای جستجو را مجاب کند تا سایت ما را در صدر نتایج قرار دهد بسیار مهم است. با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو رنک بهتری برای سایت خود ایجاد نمایید و تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. هنگامی که تعداد بازدیدکنندگان و ترافیک سایت افزایش یابد به این معنی است که تعداد مشتریان شما اضافه شده است که این به خودی خود منجر به افزایش فروش سایت شما می شود.

اندازه گیری ترافیک سایت

با بررسی و آنالیز وب سایت شما می توانید میزان ترافیک سایت خود را به صورت روزانه, هفتگی و ماهانه مشخص نمایید. ترافیک سایت به معنی تعداد بازدیدکنندگان سایت شماست. هر چه ترافیک سایت شما بیشتر باشد بازدیدکنندگان بیشتری به سایت شما وارد شده اند و از آن بازدید کرده اند.

اگر شما درآمد مناسبی از سایت خود دارید و مشتری های زیادی به سایت شما وارد می شوند خوب است که سایت خود را به صورت اساسی مورد آنالیز و بررسی قرار دهید. آنالیز سایت به شما می گوید که چه چیزهایی موجب افزایش فروش محصولات از طریق سایت می شود و چه عواملی میزان فروش سایت شما را پایین می آورد.

یک راه برای افزایش ترافیک سایت استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز است به این ترتیب که شما بابت کلیک هایی که روی تبلیغات شما توسط مشتری ها انجام می شود به گوگل پول پرداخت می کنید. این کار ترافیک سایت شما افزایش می دهد اما این به معنی افزایش فروش محصولات شما نیست. برای آشنایی با تبلیغات گوگل ادوردز به مقاله ما در همین زمینه مراجعه نمایید.

راه کارهای موثر دیگر در افزایش ترافیک سایت

تبلیغات اینترنتی در سایت : یکی از روشهای افزایش ترافیک سایت ، تبلیغات در سایت های پربازدید است. درج آگهی در سایت های تبلیغاتی به خصوص سایت هایی که از نظر محتوا و موضوع به کسب و کار ما نزدیک باشد می تواند برای افزایش ترافیک سایت بسیار موثر باشد.

مقالات تخصصی : از راه کارهای موثر در افزایش ترافیک سایت به روز رسانی سایت است. با درج مقالات مرتبط با کسب و کار خود در وب سایت و به روز رسانی مرتب آن می توانید به سئو سایت خود کمک کنید و با تولید محتوای خوب و ارزشمند کاربران خود را برای مدت بیشتری در وب سایت خود نگه دارید.

شبکه های اجتماعی : بازاریابی شبکه های اجتماعی راه کار موثر دیگر در افزایش ترافیک سایت است. با تولید محتوا و اشتراک گذاری آن از طریق شبکه های اجتماعی پرطرفدار که تعداد آنها کم هم نیست می توانید به میزان قابل توجهی ترافیک سایت و تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. با توجه به ماهیت و قدرت شبکه های اجتماعی می توانید تحول بزرگی در کسب و کار خود ایجاد نمایید.

از دیگر موارد قابل توجه جهت افزایش ترافیک سایت می توان به امکانات رایگان در وب سایت , بک لینک ها , تبلیغات موبایلی با استفاده از پیامک های تبلیغاتی , تبلیغات ایمیلی و ... اشاره نمود. با مشاوران بازاریابی اینترنتی جم برای افزایش ترافیک سایت خود مشورت نمایید.