منظور از تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز یک سیستم تبلیغاتی است که باعث افزایش بازدید وب سایت و کسب و کار اینترنتی شما می‌گردد. در کل یکی از محبوب‌ترین و بهترین تبلیغات اینترنتی، پلتفرم‌های PPC یا تبلیغ در گوگل است. اما تبلیغات کلیکی و درج تبلیغ در بالای صفحه اول انواع گوناگونی دارند که باید با توجه به کسب و کار اینترنتی شما بهترین تبلیغ در گوگل انجام شود. ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با تبلیغات کلیکی PPC و گوگل ادوردز ad(group) لینک‌های تبلیغاتی شما را در بالای صفحه اول گوگل قرار می‌دهیم. ما در این شرکت با ادوردز کاری می‌کنیم تا زمانی که کلمه کلیدی شما سرچ می‌شود، تبلیغ شما به نمایش گذاشته شود.

سایت تبلیغات کلیکی (PPC) چیست؟

این نوع تبلیغات در سایت یا اپلیکیشن قرار دارد و به ازای کلیک و توجه کاربران به تبلیغ و محصول خود مبلغی را باید پرداخت کنید. اگر در کنار سایت نشانگر Ad (تبلیغ) قرار داشت، این نشانگر بدین معنی است که این سایت از طریق تبلیغات کلیکی است. با ورود بازدید کنندگان، هزینه بازدید کاربران از حساب شما کسر و به حساب گوگل واریز می‌گردد.

اهمیت تبلیغ در گوگل و درج تبلیغ در بالای صفحه اول

تبلیغات کلیکی به شما این امکان را می‌دهد که در حجم وسیعی، محصول و برند خود را در دید مخاطبین قرار دهید. در این راستا، مخاطبینی که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند به سایت شما جذب خواهند شد. در تبلیغات کلیکی بازدید از تبلیغات شما رایگان است و در صورتی که بر روی تبلیغ شما کلیک شود باید مبلغی را پرداخت نمایید. این روش به شما کمک می‌کند تا برند شما دیده و شناخته شود. البته باید محتوای شما با برنامه‌ای که در آن، انتشار را انجام می‌دهید، تاثیرگذاری خوبی برای بازاریابی برند شما داشته باشد. ما در مشاوران بازاریابی جَم با تولید محتوای اصولی و متناسب با کسب و کار شما کاری می‌کنیم که بهترین و بالاترین بازخورد را از تبلیغات ادوردز داشته باشید. در ادامه به اهمیت تبلیغ کلیکی گوگل اشاره خواهیم کرد:

معرفی کسب و کار و یا محصول

با تبلیغ کلیکی می‌توانید محصولات یا سرویس‌های خود را به مخاطبین معرفی نمایید. بنابراین با قرارگیری تبلیغات در سایت یا اپلیکیشن و با محتوای اصولی می‌توانید مشتریان جدیدی را به استفاده از محصول خود جذب کنید.

مزایای تبلیغات کلیکی گوگل

با تبلیغات ادوردز می‌توانید کالا و خدمات خود را با هزینه‌ای بهینه و ارزیابی دقیق در زمان و مکان مناسب در رتبه بالای سرچ گوگل نمایش دهید. با این روش علاوه بر سئو و بهینه سازی سایت، تبلیغات متمرکز می‌شود و کاربران در زمان سرچ می‌توانند به محصول یا خدمات شما برسند. در ادامه به مزایای استفاده از این روش اشاره کرده‌ایم:

  1. با گوگل ادوردز می‌توانید کمتر از سه ساعت در بالای صفحه اول گوگل باشید.
  2. جذب مشتری‌هایی که به دنبال خدمات یا محصولات شما هستند.
  3. در تبلیغات گوگل با هر کلمه و عبارتی می‌توانید در رتبه‌های برتر گوگل قرار بگیرید و هیچ محدودیتی نداشته باشید.
  4. زمان نمایش و عدم نمایش تبلیغات در گوگل به خواسته شما تنظیم می‌شود و قابل تغییر است.
  5. میزان هزینه تبلیغات کلیکی گوگل دست شماست و با هر مبلغی می‌توانید تبلیغات خود را انجام دهید.
  6. نمایش تبلیغات وب سایت شما در صفحه اول گوگل کاملا رایگان است و به ازای کلیک کاربر از بودجه شما کسر خواهد شد.

در صورتی که طراحی سایت اصولی انجام شده باشد و محصول شما با رقابت مناسبی باشد، احتمال خرید آن زیاد است و نتیجه‌ای بسیار عالی از این روش نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی خواهید گرفت.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب از مهم‌ترین اصول گوگل ادوردز ad(group)

مهم‌ترین مرحله در فرآیند اجرای تبلیغات کلیکی، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین کلمات کلیدی است. با انتخاب عالی می‌توانید بازخورد بیشتری از این تبلیغات داشته باشید. ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم بهترین کلمات کلیدی را برای شما عزیزان انتخاب و بهینه سازی می‌کنیم. کلمه کلیدی شما تنها به حجم جستجوها بستگی ندارد و باید با کسب و کار شما ارتباط نزدیکی داشته باشد. به عنوان مثال برای فروش لوازم خانگی درست است که کلمه فروش سرچ می‌شود اما به تنهایی نمی‌تواند کلمه کلیدی مناسبی باشد و به جای آن بهتر است از کلماتی مثل فروش تلویزیون، فروش یخچال ساید و… اشاره کرد.

یکی دیگر از نکات مهم در زمان انتخاب کلمات کلیدی، گسترش پذیر بودن آنها است. با این انتخاب مشتریان جدیدی جذب کسب و کار شما شده و در افزایش درآمد تاثیر زیادی خواهد گذاشت. با انتخاب کلمات کلیدی سنگین نه تنها هزینه بالایی کرده‌اید، بلکه هیچ نتیجه‌ای نخواهید گرفت. ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم خود را جای مشتریان شما قرار داده تا متوجه شویم که از چه کلماتی برای جستجو و نزدیکترین راه برای رسیدن به هدف استفاده کنیم. ما در این شرکت با کلمه کلیدی جامع‌تر و خاص‌تر هزینه شما را کاهش داده و سود بیشتری به شما خواهیم رساند.

سوالات متداول PPC

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان در این باره پاسخ داده‌ایم:

اگر دامنه سایت ir باشد، بازهم می‌توان تبلیغات در گوگل انجام داد؟

بله. امکان درج تبلیغات کلیکی بر روی دامنه IR هم وجود دارد. البته بهتر است برای تبلیغات گوگل ادوردز دامنه‌های بین المللی ثبت کرده و در آن شروع به تبلیغ خدمات یا محصولات خود نمایید.

محل نمایش تبلیغات در گوگل کجاست؟

تبلیغات کلیکی در 2 جای صفحه اول گوگل با توجه به میزان هزینه برای هر کلمه کلیدی، میزان رقابت برای آن کلمه کلیدی، امتیاز کیفی کلمه کلیدی، میزان تناسب آگهی و کیفیت صفحه با رنگ متفاوت در بالا یا پایین صفحه اول نمایش داده می‌شوند.

چه عواملی بر روی میزان نمایش آگهی و جایگاه آن در گوگل تاثیرگذار است؟

علاوه بر حداکثر نرخ کلیک، عوامل کیفی تبلیغ مانند کیفیت و تجربه کاربران از سایت، ارتباط تبلیغ با کلیدواژه‌ها و همچنین میزان کلیک بر روی تبلیغ، تعیین کننده جایگاه شما در بین تبلیغ دهندگان سایر رقبا است.

برای فعال کردن تبلیغات کلیکی PPC چه کارهایی باید انجام داد؟

ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم تمامی کارهای لازم برای تبلیغات گوگل ادوردز را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم.

فعالسازی درج تبلیغ در بالای صفحه اول گوگل چه مدت طول می‌کشد؟

پس از بررسی سایت و پرداخت هزینه حدود 1 تا 6 ساعت کاری طول می‌کشد تا تبلیغ شما در گوگل نمایش داده شود.

آیا در تبلیغ ادوردز (group) ad کلیک‌های ربات و رقیب شناسایی می‌شود؟

بله. با سیستم ضد تقلب و با رصد کلیک‌ها و تحلیل رفتار بازدیدکنندگان، کلیک‌های مشکوک شناسایی شده و آنها را از کاربران واقعی تفکیک می‌کند. در اکانت‌های مدیریت شده سیستم به طور اتوماتیک پس از شناسایی موارد تقلبی، ip را بلاک کرده اما در اکانت‌های اختصاصی موارد مشکوک تنها اطلاع رسانی می‌شوند. این موارد بستگی به مقدار هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، دارد.

اگر سایت و لندینگ پیج نداشته باشیم بازهم می‌توانیم از گوگل ادوردز استفاده نماییم؟

خیر. برای نتیجه دهی عالی از تبلیغات گوگل باید سایت و لندینگ پیج داشته باشید. اگر سایت و لندینگ پیج نداشته باشید، ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم طراحی وب سایت را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد.

چه فاکتورهایی بر قیمت هر کلیک تاثیر می‌گذارند؟

عواملی مثل نوع کسب و کار، میزان سرچ کلمات کلیدی انتخابی و مرتبط بودن تبلیغ با صفحه مربوطه و تجربه کاربر در صفحه لندینگ و… بر روی قیمت هر کلیک تاثیر می‌گذارند.

آیا تبلیغ گوگل ادوردز زمان دار است یا محدودیت زمانی دارد؟

خیر. تبلیغ گوگل محدودیت زمانی نداشته و تا زمانی که شارژ داشته باشید، فعال خواهد بود.

اگر کاربری بر روی تبلیغ کلیک کند و به سایت نرسد، گوگل مبلغی از اکانت کسر می‌کند؟

خیر. در صورتی که به هر شکلی اعم از فیلترینگ و یا مشکلات اینترنتی کلیک بر روی تبلیغ به سایت منتهی نشود، گوگل هیچ مبلغی از حساب شما کسر نخواهد کرد. پرداخت هزینه فقط به ازای کلیک و ورود کاربر انجام خواهد شد.