تبلیغات کلیکی گوگل google ads

تبلیغات کلیکی گوگل Google Ads

تبلیغات کلیکی گوگل  Google Ads به نوعی آگهی و تبلیغاتی گفته می‌شود که در آن افراد به ازای هر کلیک مشتریان مستلزم پرداخت هزینه به Google هستند. در واقع این نوع تبلیغات راهکاری سریع و آسان برای رسیدن به رتبه یک در نتایج موتورهای جستجو و افزایش ترافیک سایت به شمار می‌رود.

با استفاده از تبلیغ در گوگل فارسی و تبلیغات کلیکی گوگل (گوگل ادز) می‌توانید با هزینه مدیریت شده بهینه مخاطبین هدف را جذب نمایید. در تبلیغات گوگل ادز Google Ads معمولا تبلیغات برای مخاطبانی نمایش داده می‌شود که احتمال خرید آن‌ها بیشتر است و همچنین هزینه پرداختی تبلیغ‌دهنده به تعداد بازدید تبلیغ شما بستگی دارد. درواقع این هزینه زمانی از شما کسر خواهد شد که مخاطبان تبلیغات شما را بپسندند و روی آن کلیک نمایند و بدین واسطه به سایت شما منتقل شوند.

با مراجعه این افراد به سایت شما از طریق تبلیغات در گوگل ادوردز، در صورت چیدمان و محصول مناسب، با خرید مشتریان هزینه تبلیغاتی جبران خواهد شد. برای اقدام به شروع تبلیغات کلیکی گوگل شما می‌توانید با کارشناسان ما در گروه مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم در ارتباط باشید تا به صورت رایگان از مشاوره‌ تخصصی بهره‌مند گردید. مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با سال‌ها تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی موثرترین راهکارهای رسیدن به مشتریان جدید و افزایش ترافیک سایت را برای شما ارائه می‌دهند. در ادامه این مطلب بیشتر به توضیح مزایای تبلیغات در گوگل با سفارش کلیک گوگل ادز Google Ads، قیمت تبلیغات در گوگل، درآمد کلیکی گوگل و ... خواهیم پرداخت.

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز چیست؟ چرا پبشنهاد می‌شود؟

امروزه داشتن روش‌های تبلیغاتی هدفمند در دنیای تجارت یکی از عوامل موفقیت به شمار می‌رود. باتوجه به افزایش کاربران اینترنت و رواج خریدهای اینترنتی، موثرترین راه روش‌های تبلیغاتی، درج آگهی و تبلیغات در گوگل ادوردز است. سئو سایت با بازاریابی کلمات کلیدی در موتورهای جستجو نیز روش دیگری برای کسب رتبه اول گوگل و جذب مشتری محسوب می‌شود. چراکه زمانی وب سایت‌هایی که در صفحه و رتبه اول گوگل قرار دارند بیشتر مورد اطمینان گوگل و کاربران هستند.

از این‌رو خدمات سئو و بهینه سازی سایت بدین منظور استفاده می‌شود. اما همانطور که می‌دانید سئو روندی زمانبر است. در این مواقع سایت‌هایی که نیاز به تبلیغات و فروش سریع دارند، نمی‌توانند تنها به سئو تکیه کنند. و در اینجا اهمیت تبلیغات کلیکی گوگل (گوگل ادز) مورد توجه قرار می‌گیرد.

شاید بسیاری به این پرسش برخورده باشند که تبلیغات گوگل ادز چیست؟ بواسطه تبلیغات در گوگل ادوردز شما می‌توانید در یک ساعت سایت خود را با کلمه کلیدی موردنظرتان در صفحه اول گوگل قرار دهید. این فرآیند را تبلیغات کلیکی گوگی می‌گویند که طی هر کلیک مخاطبان روی سایت شما، مبلغی از شارژ اکانتتان کسر خواهد شد.

تا زمانی که شما آگهی و کلیدواژه‌تان را شارژ نمایید، سایتتان در صفحه اول گوگل خواهد ماند. این روش تبلیغاتی گوگل ادز به‌منظور افزایش بازدید و ترافیک سایت شما و رونق و فروش بیشتر کسب و کارتان بکار می‌رود و از بهترین پلفرم‌های PPC است.

اهمیت و مزایای تبلیغات گوگل ادورز

تبلیغات گوگل ادز با نشانگر Ad در کنار سایت شما قابل تشخیص هستند. به طور میانگین می‌توان گفت در هر ثانیه حدود 63 هزار و به صورت روزانه 5.6 میلیارد جستجو در گوگل انجام می‌گیرد. این ارقام نشان‌دهنده اهمیت فراوان تبلیغ در گوگل برای تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. در این روش تبلیغاتی کسب و کارها می‌توانند با هزینه‌ای مدیریت شده، بازدید و ترافیک بالایی را در سایت خود داشته باشند. در ادامه به برخی از مزایای تبلیغات کلیکی گوگل می‌پردازیم:

لازم به ذکر است که برخی از سایت‌های کلیکی مزیت دوم را رعایت نکرده و به ازای نمایش تبلیغ هزینه دریافت می‌کنند نه کلیک. از این‌رو برای دریافت بهترین نتایج از طریق روش تبلیغات کلیکی گوگل بهتر است این خدمات را به تیم باتجربه مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم بسپارید تا از هزینه‌های پرداختی خود سوددهی بالایی دریافت کنید.

با تبلیغات در گوگل ما چه امکاناتی دریافت خواهید کرد؟

تبلیغات در گوگل ادوردز به چه صورت کار می کند؟

سیستم PPC (pay-per-click) روش پرداخت هزینه در ازای هر کلیک، یک شیوه بازاریابی اینترنتی به شمار می‌رود که در آن تبلیغ‌دهنده بواسطه هر کلیک روی تبلیغ خود باید هزینه‌ای پرداخت نمایند. درواقع در این روش هربار که بازدیدکننده‌ای بواسطه کلیک روی تبلیغ شما به سایتتان فرستاده می‌شود، شما باید به موتور جستجو گوگل هزینه‌ای پرداخت نمایید. درصورت کارکرد درست تبلیغ کلیکی گوگل، باتوجه به هدفمند بودن این روش و افزایش ترافیک سایت شما، هزینه پرداختی اهمیت چندانی نخواهد داشت. شما می‌توانید با ساخت یک اکانت گوگل ادوردز و شارژ دلخواه آن اقدام به برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی نمایید.

برای نمونه درصورت شارژ اکانت خود برای هر کلیک 0.1 دلار، ممکن است هزینه دریافتی برابر با یک خرید با هزینه 20 برابری باشد که سود بالایی برای شما به دنبال خواهد داشت. سود و درآمد کلیکی گوگل برابر 33 میلیارد دلار است درصورتی که سود کلی تبلیغ‌کنندگان در گوگل چندین برابر این عدد تخمین زده شده است.

البته تبلیغات کلیکی گوگل زمانی موثر خواهد بود که با روش‌ها و رعایت موارد اصولی انجام گیرد. اصولا کمپین‌های تبلیغات کلیکی گوگل از روش‌هایی نظیر انتخاب کلمات کلیدی مناسب، ایجاد صفحات ورودی بهینه سازی شده، سازماندهی کمپین‌ها، تولید محتوای جذاب در سایت، بهینه‌سازی فنی سایت و ... استفاده می‌کنند. رعایت این موارد می‌تواند منجر به کاهش هزینه پرداختی به گوگل شود و سوددهی شما را افزایش دهد. از این‌رو برای استفاده از روش تبلیغات کلیکی گوگل شما نیاز به دانش و تجربه کافی دارید. مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با تجربه بالا در این حوزه و رعایت موارد اصولی و کمترین هزینه‌ها، بالاترین میزان فروش و ترافیک سایت را با این روش برایتان به ارمغان خواهند آورد.

موارد مهم در اجرای تبلیغات کلیکی گوگل

هر پلتفرم تبلیغاتی اصول و مفاهیمی مختص به خود دارد که قبل از اجرای آن باید به آن‌های آشنایی داشت. در این روش سایت‌هایی که کلمات کلیدی مشترکی دارند، وارد مزایده‌ای روی کلمات کلیدی خواهند شد. گوگل از بین شرکت‌کنندگان در مزایده کلمات کلیدی خاص، سایتی را که بیشترین قیمت را پیشنهاد می‌دهد در نتایج اول قرار می‌دهد. البته تنها قیمت، فاکتور کسب رتبه اول گوگل نیست و امتیاز کیفی (Quality score) و رتبه تبلیغ (Ad Rank) نیز در آن موثرند. از طرفی سه معیار مرتبط بودن تبلیغ، نرخ کلیک (میزان ورودی تبلیغ به ازای نمایش) و تجربه کاربری در صفحه فرود نیز روی امتیاز کیفی تبلیغ تاثیرگذارند.

در ادامه به موارد مهم در این روش می‌پردازیم:

تبلیغات کلیکی گوگل و Goodle Adwords

تحقیق کلمات کلیدی برای تبلیغات کلیکی گوگل

این روش تبلیغاتی اصولا برپایه تحقیق و انتخاب کلمه کلیدی مناسب استوار است. یافتن کلمات کلیدی مناسب بدین‌ منظور می‌تواند تخصصی و زمانبر باشد اما اهمیت بسیار بالایی دارد. درواقع برای داشتن تبلیغات کلیکی موفق باید لیست کلمات کلیدی را مرتبا بررسی و بهینه نمود. مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با سابقه همکاری با تمامی حوزه‌های کسب و کار، پر استفاده‌ترین و مرتبط‌ترین کلمات کلیدی را برای تبلیغات کلیکی گوگل برای شما لیست می‌کنند. این تیم مجرب با انتخاب بهترین کلمات کلیدی مرتبط، هزینه کم ترافیک سایت شما را افزایش خواهند داد.

ویژگی‌ های کلمات کلیدی در تبلیغات کلیکی گوگل

در تبلیغات کلیکی گوگل، کلمات کلیدی انتخاب شده باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کلمات کلیدی، مرتبط بودن آن‌هاست. بدون شک پرداخت هزینه برای بازدیدهای غیرمرتبط با کسب و کار شما به هیچ عنوان منطقی نیست. برای هزینه کارآمد، کلمات کلیدی شما باید مرتبط با خدمات و کسب و کار شما باشند تا از بازدیدکنندگان وارد شده به سایت بیشترین استفاده را ببرید. ویژگی دیگر این کلمات، هدفمند بودن آن‌هاست که بدین واسطه به دلیل رقبای کمتر هزینه شما کاهش خواهد یافت و ترافیک دریافتی نیز سود بیشتری برای شما به دنبال خواهند داشت.

از طرفی انتخاب کلمات کلیدی با قابلیت گسترش بسیار مهم است. به سبب بروز شدن کمپین‌ها و تغییرات آن در طول زمان شما نیز باید در مدیریت کمپین‌ها خود تغییراتی انجام دهید. درصورتی که کلمات کلیدی‌تان قابلیت گسترش داشته باشند، مشکلات کمتری خواهید داشت. از این‍رو انتخاب کلمات درست از ابتدا در تبليغات در گوگل بسیار حائز اهمیت است.

مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با شناخت انواع کسب و کارها، مرتبط‌ترین کلمات کلیدی هدفمند و گسترش‌پذیر را برای کسب و کار شما انتخاب می‌کنند. این تیم حرفه‌ای با رعایت تمامی موارد اصولی و راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی موفق در گوگل ادز، کسب و کار شما را رونق بخشیده و سوددهی بالایی برایتان به ارمغان می‌آورند.

مقایسه تبلیغات کلیکی گوگل با تبلیغات کلیکی سایت های ایرانی

تبلیغات کلیکی سایت‌های ایرانی ضعف‌های زیادی در مقایسه با تبلیغات کلیکی گوگل دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

انواع کمپین‌های تبلیغاتی گوگل

درحال حاضر کمپین‌های تبليغات در گوگل ادز به روش‌های مختلفی انجام می‌شوند، از جمله؛

انواع کمپین‌ های تبلیغات کلیکی گوگل ادز

قیمت تبلیغات در گوگل چقدر است؟

هزینه و قیمت تبلیغات کلیکی گوگل، براساس پارامترهایی نظیر میزان رقابت، هزینه روزانه، ساعات نمایش تبلیغ در روز و هزینه کلیک کلید واژه‌ها مشخص می‌شود. درصورتی که شما رقبای زیادی در کسب و کار خود دارید، ناچارید برای رقابت با آن‌ها هزینه‌هایتان را کمی افزایش دهید تا بتوانید در نتایج گوگل بالاتر از رقبای خود قرار بگیرید. البته فاکتورهای دیگری نیز در تعیین جایگاه سایت شما در صفحات گوگل وجود دارند. اما در حالت کلی به منظور فعالسازی تبلیغ در گوگل فارسی یا تبلیغات کلیکی گوگل شما نیازی به پرداخت هزینه‌های زیادی در ابتدا نیستید و می‌توانید با معقول‌ترین قیمت تبلیغات در گوگل، شروع به کار کنید.

مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با تعیین استراتژی‌های هدفمند قادرند با کمترین قیمت تبلیغات در گوگل بهترین نتایج را برای شما ارائه دهند.

مراحل راه اندازی تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

شما برای راه‌اندازی تبلیغات کلیکی گوگل باید پس از ایجاد حساب و شارژ آن با تعریف کمپین و نگارش متن تبلیغات و تعیین کلیدواژه تبلیغات خود را بهینه و پیاده سازی نمایید.

آیا تبلیغات در گوکل روی سئو سایت تاثیر منفی دارد؟

خرید اکانت گوگل ادز به شناخته‌تر شدن وبسایت شما کمک کرده و نه تنها تاثیر منفی ندارد بلکه تاثیرات مثبتی نیز در سئو سایت خواهد داشت.

چه عواملی روی میزان نمایش و جایگاه تبلیغات در گوگل موثر است؟

علاوه‌بر حداکثر نرخ کلیک، عواملی همانند موارد کیفی تبلیغ نظیر ارتباط تبلیغ با کلمات کلیدی، میزان کلیک روی تبلیغ، کیفیت و تجبه کاربران از سایت شما و ... در جایگاه شما میان رقبایتان نقش دارد.

چگونه می توان از میزان کلیک و نمایش تبلیغات کلیکی گوگل مطلع شد؟

شما می‌توانید با سپردن مدیریت تبلیغات کلیکی گوگل خود به تیم حرفه‌ای مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم، گزارش کاملی از عملکرد تبلیغاتتان را دریافت کنید.

چقدر زمان برای اجرایی شدن تبلیغات در گوگل نیاز است؟

کمتر از 24 ساعت زمان برای بررسی تبلیغات شما و تاییدیه گوگل زمان لازم است.

چگونه می‌توان از اتمام شارژ گوگل ادز مطلع شد؟

کارشناسان ما در مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با مانیتورینگ مداوم عملکرد و وضعیت تبلیغات شما، قبل از اتمام شارژتان شما را مطلع کرده و از توقف تبلیغات جلوگیری می‌کنند.