انتخاب کنید!
احساس برتری احساس لذتبخشی است که گاهی با یک انتخاب درست می توان آنرا تجربه کرد!
طراحی سایت داینامیک
وب سايت دايناميک چيست ؟

وب سايت دايناميک سايتي است که در پايان طراحي قابليت به روز آوري محتوا و اطلاعات را داشته باشد. اين سايت ها يک پنل مديريتي دارند و صاحبان سايت مي توانند از طريق اين پنل مديريتي اقدام به به روز رساني سايت و محتواي آن نمايند. به روز رساني و ايجاد تغييرات به صورت محدود است و شامل منوها، مطالب و اطلاعات صفحات و تصاوير مي باشد و به طور معمول دستوري براي تغيير قالب و گرافيک کلي وب سايت در پنل مديريتي لحاظ نمي گردد.

مالک وب سايت براي به روز رساني سايت دايناميک بايد کار با پنل مديريتي وب سايت خود را از طراح سايت به خوبي فرا بگيرد تا در هر زمان که صلاح دانست اطلاعات وب سايت خود را به روز رساني کند. البته اين کار چندان مشکل نيست و نبايد از آن ترسيد.
انواع سيستم هاي مديريت محتوا

سيستم هاي مديريت محتوا در طراحي وب سايت دايناميک به گونه اي عمل مي کند که به جاي آنکه تک تک صفحات به صورت جداگانه و در فرمت اچ تي ام ال طراحي گردد يک قالب کلي براي وب سايت طراحي مي شود و ساير صفحات وب سايت و اطلاعات از طريق کنترل پنل سيستم مديريت محتوا مديريت مي گردد.
امروزه سيستم هاي مديريت محتوا به صورت کاملا رايگان در اختيار شما قرار دارد تا از آنها در طراحي وب سايت خود استفاده نماييد. جوملا، وردپرس و دروپال از محبوب ترين سيستم هاي مديريت محتوا مي باشند که امکانات بسياري دارند و به مدير وب سايت اين قابليت را مي دهند تا کليه بخش هاي وب سايت را به طور کامل مديريت نمايند. البته شرکت هايي هستند که سيستم هاي مديريت محتواي اختصاصي را طراحي مي کنند اما اين سيستم هاي مديريت محتوا معمولا کارايي کمتري نسبت به مدل هاي رايگان دارند و با هزينه همراه هستند.

تفاوت طراحي وب سايت دايناميک با طراحي سايت استاتيک

وب سايت هاي استاتيک که امروزه چندان کاربردي ندارند معمولا سايت هايي هستند که ضرورتي براي ايجاد تغييرات در آنها احساس نمي شود. و بيشتر جنبه معرفي دارند. در اين مدل سايت ها اطلاعات و محتوا معمولا به روز رساني نمي شود و خدمات آنلاين نيز در آن ها ارائه نمي گردد. سايت استاتيک کنترل پنل ندارد بنابراين براي هر گونه به روز رساني بايد به طراح سايت مراجعه نمود که اين کار نيز مشمول هزينه خواهد بود. بنابراين با اينکه هزينه طراحي سايت استاتيک کمتر از طراحي وب سايت دايناميک است اما براي ممکن است هزينه هاي بعدي را به دنبال داشته باشد.
وب سايت هاي دايناميک سايت هايي هستند که در آنها نياز به روز رساني به شدت احساس مي شود. اين به روز رساني به صورت مداوم و شايد روزانه نيز باشد. هزينه طراحي وب سايت دايناميک از سايت استاتيک بيشتر است اما براي هر بار به روز رساني ديگر نيازي نيست که به طراح سايت هزينه پرداخت شود زيرا صاحبان وب سايت مي توانند با آموزش کنترل پنل وب سايت خود به راحتي بدون نياز به طراح سايت به روز رساني سايت خود را انجام دهند و هر گونه تغييري که نياز داشته باشند در سايت خود ايجاد نمايند.
همچنين در طراحي وب سايت دايناميک براي اينکه هزينه هاي جانبي را پايين بياوريد وظيفه محتوا گذاري و درج اطلاعات روي سايت را خودتان انجام دهيد در اين صورت ديگر براي محتواسازي سايت خود نيازي نيست هزينه بپردازيد.
وب سايت دايناميک به گونه اي طراحي مي شود که هر گونه تغيير يا ويرايش در تمامي صفحان سايت تکرار مي شود. کافيست يک قسمت از وب سايت را تغيير دهيد تا صفحات ديگر به صورت خودکار همان تغييرات را ايجاد نمايند. در صورتيکه در سايت استاتيک بايد اين تغييرات را روي تک تک صفحات اعمال نماييد. در وب سايت دايناميک تنها کافيست وارد پنل مديريت خود شويد و تغييرات لازم را اعمال نماييد.
مشاوران اينترنتي جم متخصص در طراحي وب سايت,طراحي پورتال و راه اندازي فروشگاه اينترنتي آماده هر گونه خدمات رساني است.