خطا Too Many Redirects در سرچ کنسول

خطا Too Many Redirects در سرچ کنسول
by 
05 جولای/24

خطا Too Many Redirects، یکی از خطاهای سرچ کنسول است. با وجود این خطا ربات‌های گوگل نمی‌توانند به URL مقصد برسند؛ زیرا ریدایرکتی که شما انجام دادید کار نمی‌کند یا اینکه در سطح URL با خطا رو‌به‌رو شده است. این خطا نشان می‌دهد که صفحه آسیب دیده و ایندکس نشده است. این خطاهای سرچ کنسول در قسمت Pages ظاهر می‌شود. خطای Too Many Redirects، به علت تغییر مسیر زمانی رخ می‌دهد و بدین ترتیب مرورگر قادر به بارگذاری URL نهایی نخواهد بود. در بیشتر زمان‌ها بخصوص در ریدایرکت بین دو دامنه، هنگامیکه مرورگر از یک URL به URL دیگری می‌رود و مجدد به URL اول بازمی‌گردد، این انتقال و ریدایرکت بی فایده و مداوم می‌تواند موجب بروز خطا Too Many Redirects شود.

برای رفع خطای error_too_many_redirects باید به اقداماتی مانند غیرفعال کردن htaccess و افزونه وردپرس، بررسی تنظیمات url، پاک کردن کش مرورگر و وردپرس و … بپردازید.

در این مقاله از سایت مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم، ما قصد داریم به خطا Too Many Redirects در سرچ کنسول، ترجمه err_too_many_redirects از انگلیسی، ارور redirected you too many times و … بپردازیم. اگر به دنبال رفع خطای err_too_many_redirects هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

خطا Too Many Redirects در وردپرس چیست؟

درواقع در برخی مواقع صفحه سایت به درستی هدایت نشده و مرورگر نمی‌تواند URL نهایی را بارگذاری کند. بدین ترتیب مرورگر تشخیص می‌دهد که سرور به این آدرس درخواستی هدایت می‌کند که هیچوقت تکمیل نمی‌شود. این به معنی آن است که در سایت شما Redirects‌ها و تغییر مسیرهای زیادی هست و یا اینکه شما در یک حلقه تغییر مسیر که به آن LOOP گفته می‌شود، قرار دارید. این دست از ارورها به کاربر این پیغام را می‌دهند که سایت مورد نظر شما چندان قابل اطمینان نیست.

در بیشتر مواقع خطا Too Many Redirects به دلیل مشکلات داخلی در سایت ‌شما ایجاد می‌شود. از دیگر عواملی که در به‌ وجود آمدن ارور err_too_many_redirects نقش دارند عبارتند از:

تعداد زیاد ریدایرکت متوالی

برای مثال فکر کنید که می‌خواهید صفحه A را به صفحه B ریدایرکت کنید. یعنی هروقت کسی درخواستی به صفحه A داد آن درخواست به صفحه B منتقل شود. اما اگر بیش از یک صفحه را میان A و B ریدایرکت کنید، یک زنجیره ریدایرکت بوجود می‌آید. این زنجیره‌های ریدایرکت برای سئو خطرناک می‌باشند. بنابراین باید از این خطاها پرهیز کنید.

چراکه اگر زنجیره‌های ریدایرکت طولانی شوند، ربات‌‎های گوگل نمی‌توانند به صفحه نهایی شما برسند. زمانی که ربات‌های گوگل به دنبال ریدایرکت صفحه نمی‌روند، در صفحه ارور err_too_many_redirects برای کاربران ظاهر می‌شود و آن‌ها به URL مقصد هدایت نمی‌شوند. در این مواقع باید برای کوتاه کردن زنجیره، ریدایرکت‌های غیر ضروری را از داخل آن حذف نمایید.

حلقه ریدایرکت

این حلقه زمانی به وجود می‌آید که که صفحه A را به صفحه B ریدایرکت می‌کنید، اما مجدد صفحه B را به صفحه A ریدایرکت می‌کنید. با این عمل ربات‌های گوگل گیج می‌شوند. علت اینکه ربات‌های گوگل چندین بار بین این دو صفحه میچرخند این است که ریدایرکت A به B کار نمی‌کند، کاربران درچنین ریدایرکت بی پایانی به صفحه نهایی نخواهند رسید و با خطای err_too_many_redirects مواجه می‌شوند.

یک نمونه دیگر از پیکربندی ریدایرکت نادرست در سایت‌ها، حلقه‌های ریدایرکت هستند. حلقه ریدایرکت و زنجیره ریدایرکت اسم‌هایشان مانند هم هستند، اما نسبت به یکدیگر عملکرد متفاوتی دارند. در زنجیره ریدایرکت ممکن است کاربران بتوانند صفحه را مشاهده کنند اما در حلقه ریدایرکت ربات‌ها و کاربران نمی‌توانند به صفحه دسترسی داشته باشند. بنابراین هردو آن‌ها برای سئو سایت مضر می‌باشند و باید از آن‌ها اجتناب کنید.

ریدایرکت نادرست

ریدایرکت ممکن است به دلیل وجود خطاهایی در URL کار نکند. برای مثال ممکن است هنگام اعمال ریدایرکت، ساختار URL هدف خود را اشتباه وارد کرده باشید. یا ممکن است URL ریدایرکت شما از حداکثر طولی که برای آن مشخص شده است، بیشتر باشد. این خطا زمانی رخ می‌دهد که چندین URL را به حلقه ریدایرکت اضافه کنید و این روند موجب افزایش پارامترهای URL شود.

هرچه URL کوتاه‌تر باشد، برای سایت‌ها بهتر است. برای جلوگیری از خطا Too Many Redirects، اطمینان کسب کنید که گوگل با دسترسی به URL های شما هیچ مشکلی نداشته باشد. عموما توصیه می‌شود که کارکترهای URL بین 75 تا نهایت 120 باشد.

رفع خطای err_too_many_redirects

در ادامه راهکارهایی برای رفع ارور redirected you too many times برای شما ارائه داده‌ایم. این راهکارها عبارتند از:

تنظیمات URL وردپرس را بررسی کنید

ممکن است یکی از دلایل بوجود آمدن خطا Too Many Redirects، تنظیمات اشتباه URL باشد. برای این کار به قسمت تنظیمات عمومی در داشبورد وردپرس بروید و URL وردپرس را با URL وب‌ مقایسه کنید. منظور ما از site URL آدرسی است که کاربران برای بازدید از سایت شما آن را وارد مرورگر می‌کنند. WordPress URL آدرسی می‌باشد که وردپرس را با آن آدرس روی سرور خود نصب کرده‌اید. برای رفع مشکل redirect وردپرس، بررسی کنید که آیا هر دو آدرس باهم مطابقت دارند؟ فاصله‌ها در ابتدا، میان یا انتهای URL بررسی کنید.

افزونه‌های وردپرس را موقت غیرفعال کنید

بسیاری از خطاهای وردپرس و خطاهای گوگل سرچ کنسول با غیرفعال کردن افزونه‌ها رفع می‌شود. اگر این مشکل از سوی افزونه وردپرس باشد، می‌توانی همه آن‌ها را بررسی کنید و این خطا را برطرف کنید. برای انجام این کار ابتدا تمامی افزونه‌های وردپرس را غیرفعال کنید. اگر خطا Too Many Redirects رفع شد، همه افزونه ها را بررسی کنید تا آن افزونه را پیدا کنید.

برای غیرفعال کردن پلاگین‌ها می‌توانید به پنل هاست خود مراجعه کنید. سپس به قسمت wp-content و wp-plugin بروید و نام پوشه‌ها را به صورت موقت تغییر بدهید یا آن‌ها را حذف کنید.

فایل htaccess را غیرفعال کنید

یکی از مهم‌ترین فایل‌های موجود در وردپرس، فایل .htaccess می‌باشد. شما از این فایل می‌توانید برای رفع ارور redirected you too many times استفاده کنید. برای رفع خطا Too Many Redirects توسط فایل htaccess، ابتدا وارد پنل مدیریت هاست خود بشوید و در بخش System Info & Files روی گزینه File Manager کلیک کنید.

در ادامه public_html را انتخاب کنید و فایل htaccess را جستجو کنید. سپس نام فایل را تغییر بدهید و مجدد به وب‌سایت خود بازگردید و چک کنید که آیا ارور Too Many Redirects رفع شده است یا خیر.

تنظیمات HTTPS را بررسی کنید

دریافت گواهی امنیتی، یکی از مهم ‌ترین کارها بعداز ثبت دامنه وب‌سایت می‌باشد. اما ممکن است بعضی مواقع وجود این گواهی دردسرساز شود. اگر تنظیمات سایت خود را طوری اعمال کرده باشید که بدون دریافت گواهی ssl آدرس سایتتان به صورت https ظاهر بشود، امکان دارد به بروز خطا Too Many Redirects ختم شود. همچنین اگر افزونه ssl را راه‌اندازی کردید، از درستی تنظیمات آن اطمینان کسب کنید. درصورتی که در این زمینه اطلاعاتی ندارید می‌توانید با پشتیباتی هاستینگ خود ارتباط برقرار کنید تا این مشکل حل شود.

نحوه شناسایی خطا Page with redirect در سرچ کنسول

یکی از پیام‌هایی که ممکن است در گزارش Pages مشاهده شود، خطای Page with redirect می‌باشد. صفحاتی که این اخطار را دریافت کرده‌اند به علت ریدایرکت، ایندکس نشده‌اند. البته این پیغام همیشه به عنوان خطا محسوب نمی‌شود. بدین معنا که ممکن است شما خود با ریدایرکت برخی صفحات، تصمیم به ایندکس شدن آن‌ها ندارید. در این زمان برای یافتن علت این موضوع باید به گزارش Pages سرچ کنسول مراجعه کنید.

نحوه شناسایی خطا Page with redirect در سرچ کنسول

خطا Page with redirect در سرچ کنسول له دلایل زیر رخ می‌دهد:

  • خود شما از ریدایرکت 301 برای تغییر مسیر صفحه‌ای به صفحه‌ی دیگر استفاده کرده‌اید.
  • ریدایرکت سایت از http به https انجام شده است.
  • ریدایرکت سایت از نسخه دارای www به نسخه بدون www انجام شده است.

در هرحال زمانی که ربات‌های گوگل صفحه‌ای از سایت شما را که آن‌ها را به مقصد دوم هدایت کند، نیابند URL صفحه اول را ایندکس نمی‌کنند. و پیام Page with redirect برای شما نمایش داده می‌شود.

آیا باید خطای Page with redirect در سرچ کنسول را برطرف کرد؟

در صورتی که طبق مطلب بالا روی ردیف مربوط به Page with redirect بزنید و صفحات لیست شده به درستی در این قسمت مشاهده شوند، نیازی به انجام کار خاصی ندارید.

اما در صورتی که صفحاتی را که شما قصد ایندکس کردن آن را داشتید، به اشتباه در این لیست پیدا کردید، می‌بایست کد 301 مربوط به تغییر مسیر را از صفحه مورد نظر حذف کنید. برای عیب یابی از تغییر مسیرها در سایت‌های وردپرس می‌توانید از افزونه Rank Math استفاده کنید. بدین صورت که در این افزونه در بخش پیشخوان، از بالا سمت چپ، حالت پیشرفته را فعال کنید. سپس ابزار تغییر مسیرها در تب ماژول‌ها را فعال نمایید. با ورود به این ابزار باید گزینه اشکال زدایی تغییر مسیرها را فعال نموده و سپس تغییرات را ذخیره نمایید.

برطرف کردن خطای Page with redirect

با این روش هر URL از سایت که دارای ریدایرکت باشد، پیش از انتقال به مقصد نهایی، صفحه زیر را نمایش خواهد داد.

برطرف کردن خطای Page with redirect با رنک مث

برای رفع خطای Page with redirect، با انتخاب گزینه Manage This Redirection می‌توانید تمام تغییر مسیرهای ناخواسته را تشخیص دهید و مجددا تنظیم نمایید. برای مدیریت صفحات ریدایرکت نیز می‌توانید از ابزارهای سئو که قادرند کدهای 301 و 302 را تشخیص دهند، استفاده نمایید.

دلیل وجود خطا Too Many Redirects در وردپرس چیست؟

این خطا یکی از خطاهای سرچ کنسول که زمانی به وجود می‌آید که مروگر در حلقه نتواند ریدایرکت و ارسال پاسخ به سرور را انجام دهد و آدرس نهایی را پیدا نکند.

درصورت عدم رفع مشکل با روش های گفته شده چکار باید کرد؟

درصورتیک که تمامی مراحل بالا را طی کردید اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدید، بهتر است یک تیکت به پشتیبان هاستتان ارسال نمایید.

نحوه ارور err_too_many_redirects به چه صورت است؟

از جمله راه‌های رفع این ارور بررسی افزونه، پاک کردن کش مرورگر، بررسی گواهی امنیتی، تنظیمات url و … است. که در مطلب بالا به این روش‌ها اشاره شده است.

چگونه می توان از ایجاد خطای err_too_many_redirects جلوگیری نمود؟

با بررسی پیکربندی سایت و سرور و اطمینان از تنظیمات تمام ریدایرکت‌ها می‌توانید از بروز خطا Too Many Redirects جلوگیری نمود.

Leave A Comment

مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم با بیش از 12 سال تجربه تخصصی در ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی

خیابان رباط، خیابان باهنر، ساختمان اداری ارغوان
اصفهان
007 700 33 031
(هفت روز هقته)
71 19 913 0913
منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم....