طراحی سایت

فعال سازی SSL در کلودفلر

فعال سازی SSL در کلودفلر

فعال سازی SSL در کلودفلر سبب ایمن‌سازی سایت شما بوسیله رمزگذاری اطلاعات منتقل شده میان مرورگر کاربران و وب سرور سایت می‌شود. تنظیمات ssl کلودفلر به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. برای گرفتن ssl از کلودفلر تنها باید در سایت کلودفلر ثبت نام نموده و تنظیمات لازم را انجام دهید. حفظ ایمنی سایت و کاربران یکی از موارد مهم طراحی سایت است که باید بدان توجه ویژه‌ای شود. شما در قبال امنیت اطلاعات کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند، مسئولید.

نصب SSL راه حلی برای تامین امنیت سایت می‌باشد. کلودفر نیز یکی از سایت‌های فعال در حوره ارائه گواهینامه SSL است. شما به آسانی می‌توانید با فعال سازی و تنظیمات مربوط به SSL در کلودفلر (Cloudflare) امنیت سایتتان را افزایش دهید.

با طی کردن مراحل فعالسازی SSL در کلودفلر داده‌های منتقل شده میان کاربر و سرور شما، رمزنگاری خواهد شد. در ادامه این مطلب از وب سایت مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم قصد داریم به آموزش گام به گام فعالسازی ssl در کلودفلر و تنظیمات ssl کلودفلر اشاره نماییم.

اهمیت فعال سازی SSL در کلودفلر

اهمیت فعال سازی SSL در کلودفلر

در راه اندازی سایت، علاوه‌بر طی کردن مراحل اولیه مانند خرید هاست و انتخاب دامنه مناسب، حفظ امنیت سایت و کاربران نیز از موادر حائز اهمیت به شمار می‌رود. فعالسازی گواهینامه SSL روی سایت روشی کارآمد برای ایجاد ارتباطی ایمن میان کاربران و سرور شماست. یکی از روش‌های فعالسازی گواهینامه اس اس ال، نصب SSL در Cpanel است. علاوه‌بر آن کلودفلر نیز یک شبکه توزیع محتوا است که امکان فعالسازی این گواهینامه را دارد و می‌توان یا استفاده از آن ضمن بالا بردن امنیت سایت و جلوگیری از حملات DDos، سرعت سایت را نیز بالا برد.

شما می‌توانید در کنار CDN کلودفلر، با فعال سازی SSL در کلودفلر کلیه ارتباطات سایتتان و کاربران را رمزنگاری نموده و تا حد زیادی امنیت سایت خود را افزایش دهید. اما برای گرفتن ssl از کلودفلر شما باید به سایت آن مراجعه کرده و براساس مراحلی که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد پیش بروید:

نصب ssl در کلودفلر

آموزش مرحله به مرحله فعالسازی ssl در کلودفلر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید با فعال سازی SSL در کلودفلر، علاوه‌بر تامین امنیت سایت، سرعت سایت نیز بهبود یافته و این مسئله تاثیر قابل توجهی در افزایش رتبه در گوگل و سئو سایت شما خواهد داشت.

فعالسازی ssl در کلودفلر

حال با توجه به اهمیت فعال بودن گواهینامه اس اس ال، به‌منظور داشتن اتصالات ایمن‌تر شما می‌توانید بوسیله سایت Cloudflare اقدام نمایید. در ادامه به مراحل فعالسازی SSL در کلودفلر اشاره خواهیم نمود:

در وهله اول باید نصب کلودفلر بر روی وب سایت خود را انجام دهید.

بعد از نصب کلودفلر روی سایت خود کافیست تا به سایت Cloudflare وارد شوید.

وارد کاربری خود شده و در داشبورد خود کافیست تا دامنه مدنظر را انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب دامنه مدنظر از منو کنار صفحه بر روی گزینه SSL/TSSL کلیک نمایید.

نصب SSL در سایت کلودفلر

انتخاب نحوه‌ رمزگذاری

در این مرحله از فعال سازی SSL در کلودفلر، در بخش Overview شما با 4 حالت SSL مواجه خواهید شد که براساس نیازهایتان باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این 4 حالت شامل موارد زیر هستند:

 

انتخاب نحوه‌ رمزگذاری SSL در سایت کلودفلر

حالت Off:با انتخاب این گزینه شما مشخص می‌کنید که هیچ گواهینامه امنیتی روی سایتتان فعال نگردد. در این حالت سایت شما با پروتکل http نشان داده خواهد شد. در نهایت حتی اگر آدرس سایتتان را در مرورگر با https وارد کنید، با ریدایرکت 301 مجددا به پروتکل http منتقل می‌شوید.

حالت Flexible: با انتخاب گزینه Flexible شما مشخص می‌کنید که فقط ترافیک میان مرورگر و Cloudflare رمزگذاری گردد. بنابراین ترافیک فرستاده شده از Cloudflare به سمت سرور میزبان شما رمزنگاری نشده و ناایمن است. معمولا استفاده از این گزینه توصیه نمی‌شود.

حالت Full:با انتخاب این گزینه تعیین می‌کنید که هم ترافیک بین مرورگر مورد استفاده کاربر با کلودفلر و هم ترافیک بین کلوفلر و سرورهای میزبان سایتتان رمزنگاری گردد.

حالت Full + Strict: درصورتی که شما از شرکتی ثالث گواهینامه SSL خود را تهیه نموده‌اید و تصمیم دارید از همان گواهینامه جهت فعال کردن پروتکل HTTPS روی سایت استفاده کنید، باید از این گزینه استفاده کنید.

مرحله چهارم تنظیمات پیشرفته گواهی SSL در کلودفلر

پس از انتخاب یکی از حالت‌های گفته شده در مرحله سوم فعال سازی ssl در کلودفلر، باید تنظیمات پیشرفته‌تری را برای این گواهینامه مورد بررسی قرار دهید. با انتخاب زبانه SSL/TLS با قسمت تنظیمات پیشرفته روبرو می‌شوید که دارای زبانه‌های زیر است:

  1. Edge Certificates
  2. Client Certificates
  3. Origin Server
  4. Custom Hostnames

برای انتخاب و فعال سازی ssl کلودفلر در ادامه هر کدام از این بخش‌ها را به صورت مجزا و کامل برای شما شرح خواهیم داد.

1-زبانه Edge Certificates جهت خرید SSL تجاری کلودفلر

گزینه کنار زبانه Overview که شامل حالت‌های گوناگون فعال سازی ssl در کلودفلر است، زبانه‌ای با نام Edge Certificates موجود است که قابلیت تهیه نسخه پولی گواهینامه ssl را فراهم می‌کند.

تنظیمات جانبی بیشتری همانند تنظیمات HSTS و ... نیز در کنار آن قابل رویت است. شما در حالت عادی نسخه اشتراکی گواهینامه ssl کلودفلر را بکار می‌برید، اما می‌توانید از نسخه‌های اختصاصی نیز استفاده کنید.

با کلیک روی گزینه Order Advanced Certificate امکان استفاده از نسخه حرفه ای تر SSL کلودفلر برای شما فراهم می‌شود که دسترسی‌های بیشتری را نیز ارائه می‌دهد. درصورت تمایل برای استفاده از پلن‌های تجاری ssl کلودفلر باید روی گزینه Upload Custom SSL Certificate بزنید و گواهینامه SSL شخصی خود را آپلود و استفاده کنید.

زبانه Edge Certificates جهت خرید SSL تجاری کلودفلر