مقالات آموزشی

بک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک ها در سئو

بک لینک چیست و چگونه روی سئو تاثیر دارد

فهرست مطالب

برای محتوای وب از دو نوع لینک شامل بک‌ لینک (لینک خارجی) و لینک داخلی استفاده می‌شود. بک‌ لینک‌ ها، لینک‌هایی هستند که از وبسایت‌های دیگر به سایت شما داده می‌شوند. درواقع بک لینک سازی فرایندی است که به دریافت یک لینک از سایت‌های دیگر می‌گویند. این لینک‌ها می‌توانند شامل تصویر و متن باشند. بلک لینک‌ ها از عوامل تاثیرگذار در محاسبه رتبه‌بندی سایت‌ها برای موتورهای جستجوی گوگل به شمار می‌روند. لینک های داخلی لینک‌هایی هستند که از طریق آن‌ها یک صفحه از سایت شما، به صفحه دیگر سایتتان منتقل می‌شود. لینک‌های خارجی کاربران سایت شما را به سایت‌های دیگر هدایت می‌کنند.

لینک‌ سازی و خرید بک لینک یکی از موثرترین روش‌ها برای بهبود رتبه و سئو سایت است. گوگل یا موتورهای جستجو دیگر، بدون بک لینک نمی‌توانند صفحات وب‌سایت را به‌راحتی پیدا کنند. انواع بک لینک به‌صورت لینک فالو (Follow) و نوفالو (No Follow) داده می‌شوند.

هدف بک لینک ایجاد اعتبار و اعتماد برای وب‌سایت‌ها در فضای مجازی است. در ادامه این مطلب از وب‌سایت مشاوران بازاریابی اینترنتی جَم به پرسش‌هایی نظیر بک‌ لینک چیست؟ لینک سازی داخلی چیست؟ چگونه بک لینک بگیریم؟ پاسخ داده و به توضیح چگونگی ساخت بک لینک، خرید بک لینک، انواع بک لینک، هزینه بک لینک و … می‌پردازیم.

بک‌ لینک چیست؟

زمانی که یک سایت به سایت دیگر لینک ‌می‌دهد، درواقع یک بک‌ لینک ایجاد شده است. به بک‌ لینک‌ ها، لینک‌ ورودی یا inbound link هم گفته‌ می‌شود. زیرا بک‌کلینک‌ ها موجب می‌شوند تا کاربران وارد سایت شما شوند. یکی دیگر از عناوین بک‌ لینک، لینک خارجی یا External link است. این نوع لینک، کاربران را به خارج سایتی که در آن هستند، هدایت می‌کند. کاربران از طریق کلیک بر روی متن یا تصویر که در سایت‌های دیگر وجود دارد، به سایت شما منتقل می‌شوند.

انواع بک لینک از صفحات دیگر برای بهبود رتبه و ترافیک سایت شما مفید می‌باشند. هراندازه که سایت‌هایی که به سایت شما لینک می‌دهند اعتبار بیشتری داشته باشند، شانس سایت شما برای افزایش رتبه بیشتر خواهد شد.

لینک‌های ورودی برای رتبه بندی سایت‌ها بسیار اهمیت دارند. درواقع موتورهای جستجو توسط لینک‌های ورودی، محتوای سایت شما را سنجیده و به آن رتبه می‌دهند. هرچه لینک‌های ورودی بیشتر باشد تعداد بازدیدکنندگان سایت شما بیشتر خواهد شد و احتمال دارد که بازدیدکنندگان به مشتری تبدیل شوند. همچنین لینک‌های ورودی تاثیر بسزایی بر ترافیک سایت شما دارند.

بک‌لینک چیست

تاثیر بک‌ لینک روی سئو

یکی از مهم‌ترین مسائل در سئو، بک‌ لینک‌ ها می‌باشند. زمانی که یک وبسایت مهم با مطالب ارزشمند به سایت شما لینک بدهد، موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان یک سایت با محتوا کاربردی و مفید خواهند شناخت. همچنین این بک‌ لینک‌ ها را یک امتیاز مثبت برای سایت شما ثبت می‌کنند. هرچه امتیاز سایت شما بیشتر باشد و بک لینک‌ های بیشتری نیز داشته باشد، رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب می‌کند. همچنین لینک‌هایی با ارزش با امتیاز بیشتر به سئو سایت کمک می‌کنند.

علاوه‌براین، لینک‌ها باید در سایت‌هایی که با محتوا و مطالب شما مرتبط هستند و میزان بازدیدکنندگان زیادی دارد، قرار گرفته باشند. هرچه بک‌ لینک‌ های شما کیفیت بیشتری داشته باشند، برای رتبه سئو سایت شما بهتر خواهد بود. بهتر است که لینک‌ های ورودی شما از سایت‌های مخلتف باشد تا برای رتبه سایت شما مشکل ایجاد نکند. لینک‌های ورودی باید از سایت‌هایی که اعتبار و قدرت بالایی دارند، باشند.

ویژگی های انتخاب یک بک ‎لینک مناسب چیست؟

شما برای اینکه یک‌ بک‌ لینک مناسب داشته باشید باید نکاتی را برای انتخاب آن در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از:

دائمی بودن

بک لینک‌ های شما باید دائمی باشند تا بعد از مدتی ازبین نروند. اگر بک‌ لینک شما دائمی نباشد و پاک شود، میزان اعتبار سایت شما کاهش می‌یابد. چنانچه چندبار این اتفاق تکرار شود لینک سازی شما از حالت طبیعی خارج می‌شود. در نتیجه از دیدگاه موتور جستجوگر Google امتیازات منفی برای سایت شما لحاظ خواهد شد.

اعتبار سایت

دیگر موردی که باید در بک لینک مورد توجه قرار گیرد این است که میزان اعتبار سایت مبدا باید بالا باشد.

تعداد لینک

از سایتی که قرار است لینک به سایت شما داده شود نباید میزان زیادی لینک دیگر خارج شود. زیرا به تعدا لینک‌هایی که از صفحه خارج شده است، بسیار توجه می‌شود.

محتوا قرار داده شده در سایت

محتوایی که شما در سایت قرار داده‌اید باید مرتبط با موضوع باشد حالا می‌خواهد کامنت باشد یا در چیز دیگری.

روش هایی برای بهبود بک‌ لینک

شما برای بهبود بک‌ لینک‌ ها باید از روش‌های مفید و کاربردی استفاده کنید. روش های بسیاری وجود دارد اما ممکن است آنها به رتبه سایت شما آسیب برسانند. در زیر به این روش‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • شما باید محتوا مفید و کاربردی به کاربران خود ارائه دهید. زیرا این امر موجب می‌شود لینک سایت شما از طریق وبسایت‌های دیگر به اشتراک گذاشته شود.
 • باید با وب‌سایت‌های مرتبط و متناسب با کسب و کار خود در ارتباط باشید. چون این کار باعث می‌شود به طور طبیعی لینک‌های ورودی برای وب‌سایت شما ایجاد شود.
 • شما باید از لینک‌های برگشتی از وب‌سایت خود در وب‌سایت‌های دیگر استفاده کنید تا لینک‌های ورودی به سایت شما افزایش داشته باشد.
 • می‌توانید با شرکت در انجمن‌های آنلاین یا شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید و با استفاده از این راهکار لینک‌های ورودی برای وب‌سایت خودتان تولید کنید.
 • همچنین شما می‌توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید تا سایت شما توسط موتورهای جستجو به راحتی آشکار شود. در نهایت باعث می‌شود که نرخ کلیک و لینک‌های ورودی افزایش پیدا کند.

سعی کنید از روش‌های مختلف برای بک‌ لینک‌ های خود استفاده کنید و به رتبه خود در موتورهای جستجو گوگل بهبود ببخشید. هرچه رتبه سایت شما افزایش یابد شما ترافیک بیشتری بوسیله موتورهای جستجو دریافت می‌کنید.

دریافت بک‌ لینک های طبیعی

به بک‎لینک هایی که به صورت طبیعی به وجود آمده‌، بک‌ لینک طبیعی گفته می‌شود. همچنین لینک‌های طبیعی تاثیر بسیاری در جایگاه رتبه شما دارد. لازم به ذکر است سایت‌هایی که بک لینک غیر طبیعی دارند توسط الگوریتم پنگوئن گوگل جریمه می‌شوند. راه متفاوتی برای دسترسی به بک‌ لینک طبیعی وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

رپورتاژ های خبری

یکی از روش‌های ایجاد بک‌ لینک به صورت طبیعی استفاده از رپورتاژهای آگهی است. رپورتاژها علاوه‌بر اینکه امکان دریافت بک لینک‌ طبیعی را به شما می‌دهند، برای شما امکان تبلیغ محصولاتتان را در سایت های دیگر فراهم می‌کنند. از این‌رو باعث بیشرفت رتبه سایت شما در قسمت نتایج موتور جستجو می‌شوند. همچنین شما باید به اعتبار، پر بازدید بودن، اعتبار دامنه، محتوا و… رپورتاژ توجه کنید تا با مشکل مواجه نشوید:

اعتبار دامنه

شما باید به اعتبار دامنه سایت رپورتاژ خبری که خریداری می‌کنید، توجه کنید. اعتبار دامنه سایت باید بالا باشد و موتورهای جستجو به آن اعتماد داشته باشند. شما می‎توانید با جستجو کردن متوجه شوید که موتورهای جستجو به کدام سایت اعتماد بیشتری دارند.

محتوا کاربردی

شما باید در رپورتاژهای خبری از محتوای منحصر بفرد و کاربردی استفاده کنید تا نتایج بهتری از آن دریافت کنید. حتما به اینکه محتوای متفاوتی داشته باشد توجه کنید.

لینک دائمی

حتما به دائمی بودن لینک توجه کنید چون در اعتبار سایت شما خیلی تاثیرگذار است. اگر لینکی که به سایت شما داده شده بود پاک شود اعتبار سایت شما نیز از بین می‌رود.

بازه زمانی

هنگام خرید رپورتاژ به باز زمانی آن توجه کنید. شما نباید در فاصله زمانی کوتاه چند رپورتاژ خریداری کنید زیرا این امر موجب فاش شدن لینک خریداری شده و در نهایت اسپم شدن سایت بوسیله گوگل می‌شود.

تعداد لینک‌ها

لینک‌های ایجاد شده در رپورتاژ آگهی نباید بیشتر از 4 یا 5 لینک باشد. زیرا هرچه تعداد بک لینک‌ ها بیشتر شود ارزش لینک‌های قبلی کاهش می‌یابد و در این صورت موتورهای جستجو به لینک‌های داده شده مشکوک می‌شوند. درضمن نباید به یک صفحه چند بار لینک داده شود.

پر بازدید بودن رپورتاژ

رپورتاژهای خود را از سایت‌های پربازدید دریافت کنید. این مسئله علاوه‌بر اینکه باعث می‌شود به سایت شما اعتبار دهد، ورودی کاربران را به سایت شما را افزایش می‌دهد.

شبکه های اجتماعی

شما با فعالیت در شبکه های اجتماعی می‌توانید لینک سایت خود را در شبکه‌های دیگر انتشار دهید و بک‌ لینک‌های بسیاری دریافت کنید تا باعث بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو شود.

پست مهمان

یکی دیگر از روش‌ها برای ایجاد بک‌ لینک طبیعی، استفاده از پست مهمان در سایت‌هایی که نوشتن مطلب مجاز است، می‌باشد. درواقع می‌توان با استفاده از آن، از سایت‌های دیگر بک‌ لینک دریافت کرد تا با این روش به بهبود رتبه سایت شما کمک کند.

انجمن‌ها

از مهم‌ترین مزایای انجمن‌ها، می‎توان به این نکته توجه کرد که بک لینک‌ سازی در آنها به صورت رایگان انجام می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این روش رتبه سایت خود را در موتور جستجو گوگل افزایش دهید.

محتوا مفید

محتوای سایت‌ تاثیر بسیار زیادی در رتبه بندی آن دارد. شما می‌توانید با تولید محتوای مفید، باعث شوید تا افراد به سایت شما لینک بدهند که این به تنهایی یکی از طبیعی‌ترین روش‌ها برای گرفتن بک‌ لینک است. پس فراموش نکنید شما با استفاده از محتوا مفید و کاربردی به بهبودی رتبه سایت خود کمک کرده‌اید.

انواع بک لینک

بک لینک دارای انواع مختلفی است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک‌های داخلی (internal Links)، لینک هایی هستند که از یک صفحه سایت به صفحه دیگر همان سایت انتقال داده می‌شوند. این نوع به ربات‌های موتور جستجو امکان دسترسی به صفحات مختلف سایت را می‌دهند. این دسته از لینک‌ها هم برای موتورهای جستجو و هم کاربران مهم می‌باشند.

لینک های خارجی

لینک‌ های خارجی یا همان بک لینک‌ ها از سایت‌های دیگر به سایت شما داده می‌شوند. شما می‌توانید از سایت‌هایی که موضوع و محتوا مرتبط با سایت شما دارند، لینک خارجی دریافت کنید و کاربر را به سایت خود هدایت نمایید. لینک‌های ورودی برای رتبه بندی سایت‌ها بسیار اهمیت دارد. درواقع موتورهای جستجو مانند گوگل بوسیله لینک های ورودی، کاربرد محتوا وب‌سایت شما را می‌سنجند و به آن رتبه می‌دهند. هرچه لینک‌ های ورودی بیشتر باشد تعداد بازدیدکنندگان سایت شما بیشتر خواهد شد و احتمال دارد که بازدیدکنندگان به مشتری تبدیل شوند.

همچنین لینک های ورودی تاثیر بسزایی روی ترافیک سایت شما دارند. در ادامه به دسته بندی بک لینک‌ها اشاره می‌کنیم:

لینک فالو چیست؟

بک لینک فالو، لینکی است که توسط ربات‌ها و موتور جستجوگر گوگل قابلیت دنبال شدن را دارد. تمام لینک‌ها به صورت عادی فالو می‌باشند. هرچه تعداد بک لینک Follow دریافتی شما از سایت‌های دیگر بیشتر باشد، اعتبار سایت برای گوگل نیز بیشتر خواهد بود. وقتی یک سایت معتبر لینک سایت شما را به صورت فالو در صفحات خود قرار می‌دهد، درحال تبلیغ کردن سایت شما نزد گوگل است. در صورتی که به دنبال اعتبار بیشتر در نزد موتورهای جستجوگر هستید، تلاش کنید تعداد لینک‌های Follow وب سایت خود را افزایش دهید.

ساختار لینک فالو مانند شکل زیر است :

<a href=”yourdomain” rel=”follow”> </a>

لینک های فالو چه کاربردی دارد؟

بک لینک فالو کاربردهای متفاوتی دارد که با استفاده از آن می‌توانید رتبه سایت خود را در موتور جستجو گوگل افزایش دهید و این کاربردهای عبارتنداز:

انتقال اعتبار

یکی از راه‌های قدرتمند کردن صفحات که متخصصان سئو از آن استفاده می‌کنند، استفاده از لینک‌ های فالو می‌باشد. وقتی که از لینک‌های فالو استفاده می‌کنید، قدرت صفحه مبدا به مقصد انتقال می‌یابد.

ساخت لینک طبیعی در لینک سازی‎ها

هنگام ایجاد لینک‌سازی شما باید از لینک فالو و نوفالو به صورت ترکیب درست استفاده کنید تا سایت شما از نظر گوگل طبیعی‌تر بنظر برسد. پس هنگامی که می‌خواهید لینک طبیعی ایجاد کنید علاوه‌بر لینک فالو باید از لینک نوفالو هم استفاده کنید.

بهبود رتبه در موتور جستجو

شما باید به صورت اصولی و با استفاده از مناسبت‌ترین انکرتکست از لینک فالو هنگام تولید لینک استفاده کنید. چراکه با این کار می‌توانید در مدت زمان کوتاه رتبه بهتری در نتایج موتورهای جستجوگر به دست آورید.

ایندکس آسان تر برای صفحات

یکی از تاثیرات غیر مستقیم لینک فالو ایندکس گوگل صفحات است. شما باید از ساختار اصولی برای لینک سازی در بخش بیلدینگ سایتتان استفاده کنید. زمانی که میزان لینک فالو شما افزایش یابد، صفحه‌هایی که لینک دریافت کرده‌اند در گوگل سریع و آسان ایندکس می‌شوند.

لینک نوفالو چیست؟

این نوع لینک‌ها، با اعمال یک تگ nofollow روی لینک ایجاد می‌شوند. درواقع تگ نوفالو این نکته را به موتورهای جستجو گوشزد می‌کنند که آن لینک را نادیده بگیرند. این نوع لینک‌ها به سبب عدم عبور از pagerank روی رتبه‌بندی سایت تاثیری ندارند. این لینک‌ها تاثیر مستقیمی در سئو نداشته و به ربات‌های جستجو اجازه دنبال کردن لینک‌ها را نمی‌دهند. این لینک‌ها در سال 2005 توسط گوگل به‌منظور مبارزه با اسپم‌ها شناخته شدند. درواقع بک لینک نوفالو با کاهش اثر انواع خاصی از اسپم‌های گوگل موجب بهبود نتایج موتورهای جستجوگر. لازم به ذکر است لینک‌های نو فالو به هیچ سایتی اشاره نمی‌کنند.

لازم به ذکر است که در بروزرسانی‌های جدید،

با استفاده از لینک های نوفالو شما هیچ اعتباری را به صفحه منتقل نمی‌کنید. لینک های نوفالو برای افرادی که تولید محتوا می‌کنند بسیار مفید و کاربردی می‌باشد. از نمونه‌های این لینک‌ها می‌توان به نظرات وبلاگ‌ها، لینک‌هایی از ویجت‌ها، لینک‌های رسانه‌های اجتماعی و …. اشاره کرد. ساختار لینک های نوفالو است:

<a href=”yourdomain” rel=”nofollow”> </a>

چگونه بفهمیم لینک نوفالو شده است؟

 • شما می‌توانید روی لینک راست کلیک کنید و inspect را انتخاب کنید. اگر لینک شما ویژگی “rel=”nofollow را نداشته باشد، یعنی آن یک لینک فالو می‌باشد.
 • همچنین شما میتوانید از ابزار سئو برای بررسی لینک استفاده کنید. با انتخاب گزینه Backlinks ابزار SEO Ranking در ستون Type، متوجه شوید این لینک فالو است یا نوفالو.
 • یکی دیگر از روش ها برای بررسی لینک نوفالو، این است که شما از یک افزونه بر روی مرورگر کروم و فایرفاکس استفاده کنید. این افزونه به صورت خودکار و اتوماتیک آنها را از هم تفکیک می‌کند.

لینک نوفالو چه تاثیری روی سئو دارد؟

لینک‌های نوفالو تاثیر مستقیمی بر سئو ندارند، اما اثرات غیرمستقیم بسیاری دارند. اگر شما لینک‌های نوفالو را در سایت‌های پربازدید قرار دهید، ترافیک سایت شما افزایش می‌یابد. این ترافیک نرخ پرش کمتری دارد و روی سئو تاثیر می‌گذارد. لینک هایی که در منابع پرکاربرد و مفید قرار بگیرد قطعا بازدید کنندگان روی آن کلیک می‌کنند.

همچنین لینک های نوفالو ساختار سایت شما را طبیعی‌تر نشان می‌دهد. رسانه‌های اجتماعی در موفقیعت کسب کار آنلاین بسیار تاثیر گذارهستند. هرچه فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی بیشتر باشد لینک‍‌های بیشتر به وبسایت شما هدایت خواهد شد. لینک‌های نوفالو که در شبکه های اجتماعی ایجاد می‌کنید به نفع سئو شما خواهد بود.

لینک نوفالو چه اهمیتی دارد؟

یکی از ویژگی‌های مهم بک لینک نوفالو، جلوگیری از رشد و ارتقا اسپم است. همچنین شما با استفاده از لینک نوفالو از تکراری شدن محتوا خود جلوگیری می‌کنید. اگر در سایت شما دو لینک متفاوت به یک صفحه داخلی و خارجی داده باشید بهتر است که با استفاده از لینک نوفالو یکی از آن‌ها را غیر فعال کنید یا نادیده بگیرید. شما می‌توانید به جای استفاده از لینک‌های پولی از لینک نوفالو برای تبلیغات خود استفاده کنید.

همچنین برای افزایش اعتبار سایتتان نیز می‌توانید از لینک‌های نوفالو استفاده کنید. شما با استفاده از این لینک ها می‌توانید اعتماد گوگل را جلب می‌کنید و لینک‌های پولی و تبلیغاتی را نوفالو کنید. زیرا گوگل نسبت به لینک‌های پولی حساس است و اگر از این موضوع آگاه شود رتبه سایت شما را کاهش می‌دهد و شما را جریمه کند.

کاربرد لینک نوفالو

از مهم ترین کاربرد لینک نوفالو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بخش کامنت

قبل از اینکه لینک های نوفالو ایجاد شوند، در بخش نظرات هرکسی میتوانست مطالب دلخواه خود را بنویسد و این کار فرصتی مناسب برای گرفتن بک لینک رایگان بود. علاوه‌‎بر این اسپم‌های زیادی در این بخش وجود داشت. تا اینکه تگ نوفالو را به بخش نظرات اضافه کردند تا با اسپم‌ مقالبه کند و اجازه ندهد کسی بتواند بک لینک ایجاد کند.

تبلیغات

یکی دیگر کاربردهای لینک نوفالو، استفاده از آن برای تبلیغات است. با استفاده بک لینک های نوفالو برای تبلیغات شما میتوانید گوگل را آگاه کنید که هدف شما جهت استفاده لینک نوفالو برای ایجاد و فروش بک‌ لینک نیست، بلکه برای تبلیغات است.

صفحات دایرکتوری

برخی سایت‌ها در صفحات خود، دیگر سایت‌ها را بر اساس حوزه کاری خود معرفی می‌کنند. این سایت‌ها برای اینکه گوگل را آگاه کنند یک مزرعه لینک نیستند (مزرعه لینک مجموعه‌ای از وب‌سایت‌هایی است که فقط برای لینک دادن به سایت‌های دیگر ایجاد شده‌اند) و تنها هدف آنها کمک به کاربران بوده است، می‌توانند لینک‌های خود را نوفالو کنند.

UGC

عبارت UGC مخفف کلمه User genrated content است. بعضی از مقالات در صفحات وب توسط صاحب سایت تولید نمی‌شوند بلکه بوسیله کاربران آن سایت ایجاد می‌شوند. قسمت نظرات سایت‌ها متعلق به همه کاربران است. علاوه‌براین‌ محتوا وبلاگ‌های سیستم‌های بلاگ‌‌دهی رایگان مانند بلاگفا نیز توسط کاربران تولید می‌شوند. در اینجا صاحب سایت با اضافه کردن لینک نوفالو به صفحات سایت خود گوگل را آگاه می‌کند که نیاز نیست بک لینک‌های درون صفحاتش را دنبال کند.

رپورتاژهای خبری

از رپورتاژهای خبری برای بهبود وضعیت سئو استفاده می‌شود. سایت هایی که محتوا کاربردی دارند، تمامی لینک‌ها را نو فالو می‌کنند. زیرا مطالب درج شده در سایت به صورت رایگان است و باید لینک‌های خروجی آن را نوفالو کرد.

آیا در لینک سازی های داخلی از نوفالو استفاده می‌کنیم؟

در لینک سازی های داخلی نیاز نیست که از لینک های نوفالو استفاده کنید. بعضی افراد فکر می‌کنند با نوفالو کردن لینک‌های داخلی، به رتبه خود بهبود می‌بخشند درحالی که این تفکر اشتباه است. زمانی استفاده از لینک‌های نوفالو کاربردی است که صفحه داخلی شما به وسیله تگ های Noindex و Robots.txt از دسترس گوگل و موتورهای جستجو خارج شود. در این صورت استفاده از لینک نوفالو کاربردی خواهد بود.

تفاوت لینک فالو و نوفالو

لینک های فالو و نو فالو شاید یکسان بنظر برسند اما تفاوت‌هایی باهم دارند. یکی از تفاوت آنها درکدهای HTML است. وقتی لینک نوفالو به وجود می‌آید در ساختار آن عبارت “rel=”nofollow وجود دارد. این عبارت می‌تواند لینک فالو را به یک لینک نوفالو تبدیل کند. با این کار موتورهای جستجو آن صفحه را دنبال نمی‌کنند و هیچ واکنشی روی آن لینک نشان نمی‌دهند؛ بدین معنا که نه آن را تایید می‌کنند و نه رد می‌کنند.

بک لینک های فالو از دید گوگل معتبر و ارزشمند هستند و آنها می‌توانند تاثیر بسزایی در سئو داشته باشند. اما گوگل برای در لینک های نوفالو طی شرایطی خاص ارزشمندی در نظر می‌گیرد. برای لینک‌های شبکه اجتماعی و نظرات از نوفالو استفاده می‌شود. برای اینکه رتبه سایت خود را در قسمت موتورهای جستجو گوگل افزایش دهید باید از لینک های فالو استفاده کنید. بک لینک‌ های نوفالو ،تنها به طور غیرمستقیم بر رتبه سایت تاثیر می‌گذارند.

بهترین انکر تکست برای بک لینک چیست؟

انکرتکست متنی است که به وسیله قرارگیری در تگ لینک، دارای قابلیت کلیک است. عوامل مختلفی در انتخاب انکر تکست تاثیر دارند که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به میزان سخت و آسانی پروژه و نوع آن، میزان بک لینک‌ های دریافتی و سایر نکات مهم دیگر اشاره نمود. در حالت کلی برای بک لینک‌ها بسته به شرایط از سه نوع انکر تکست استفاده می‌شود:

 • بکارگیری مستقیم از کلمات کلیدی
 • استفاده از کلمات و عباراتی نظیر مبنع، اینجا کلیک کنید و ….
 • استفاده تنها از url

چه فاکتور هایی برای تاثیرگذاری بک‌ لینک بر سئو در نظر گرفته می‌شود؟

مهم ترین فاکتور هایی که برای تاثیرگذاری بک‌ لینک بر سئو درنظر گرفته می‌‌شود عبارتنداز:

 • اعتبار دامنه
 • محل قرار گیری لینک در صفحه
 • انکر تکست انتخاب شده برای لینک
 • فالو یا نوفالو بودن لینک
 • و تعداد لینک های خروجی صفحه ارجاع دهنده

روش های ایجاد نامناسب برای بک‌ لینک در سایت چیست؟

شما باید از روش‌های طبیعی اقدام به ایجاد بک‌ لینک کنید. بسیاری از افراد برای بدست آوردن بک‌ لینک از روش‌های نادرستی استفاده می‌کنند. این اقدام‌ها که بوسیله گوگل منع شده‌اند عبارتند از:

 • خرید لینک به تعداد زیاد
 • خرید شبکه‌های تبادل بک‌ لینک
 • فروش بک‌ لینک

لینک های فالو و نوفالو در کجا استفاده می‌شوند؟

از لینک‌های فالو برای مطالب مرتبط، محتوای کاربردی و مفید برای کاربران و بازدیدکنندگان و لینک‌های داخلی سایت استفاده می‌شود. و از لینک‌های نوفالو برای محتوای نامرتبط، لینک هایی که به سایت وابستگی دارند، لینک‌های مورد استفاده برای تبلیغات، لینک‌های اسپانسر و فوتر سایت، همچینن برای کامنت‌گذاری استفاده می‌شود.

آیا اینترنت به تگ نوفالو نیاز دارد؟

تگ های نوفالو مزایای بسیاری برای دنیای وب‌ دارند. دیگر احتیاج نیست که کسی لینکی‌های نوفالو را در وبلاگ یا فروم منتشر کند. سیستم مدیریت محتوا وردپرس به صورت اتوماتیک و خودکار تگ‌های نوفالو را به لینک‌های همه کاربران اضافه می‌کند. بیشترین استفاده از لینک های نوفالو در قسمت‌های لینک های پولی، کامنت‌ها، فروم‌ها یا هرچیزی که گوگل آن را یک محتوای غیر قابل اعتماد می‌بیند.

استفاده از رپورتاژ آگهی بهتر است یا بک‌ لینک؟

ریپورتاژ آگهی خود یک نوع بک‌ لینک طبیعی است. این رپورتاژها در مقابل بک‌ لینک‌ ها خریداری می‌شوند. اما خصوصیات‌های بک‌ لینک با کیفیت را به آن صورت ندارند. از نظر ما استفاده از رپورتاژ های آگهی بهتر است چون هم یک بک‌ لینک با کیفیت دریافت می‌کنید هم می‌توانید از آن به عنوان تبلیغ برند خود استفاده کنید. البته به این شرط که بهترین رسانه ممکن برای کسب و کار خود را انتخاب نمایید.

لینک فالو بهتر است یا نوفالو ؟

هیچ کدام آنها برتری نسبت به یکدیگر را ندارند. و یک طراحی سایت حرفه‌ای با ترکیب هر دو آنها به صورت درست و اصولی بهترین ساختار لینک را برای سایت خود ایجاد می‌کند.

خرید بک لینک چیست و چگونه بک لینک بگیریم؟

زمانیکه به ازای دریافت بک لینک هزینه پرداخت می‌کنید بدان معنا است که خرید بک لینک انجام داده‌اید. البته خرید بک لینک توسط گوگل منع شده است. از روش‌هایی از قبیل ایجاد محتوای مفید، انجمن ‌ها و … می‌توان بک لینک دریافت کرد.